Trwa ładowanie...

Robert Biedroń: posłowie, którzy przeszli z Twojego Ruchu do SLD, pili

- Posłowie, którzy przeszli z Twojego Ruchu do SLD, pili - stwierdził poseł Robert Biedroń na antenie Telewizji Republika. Polityk Twojego Ruchu komentował w ten sposób odejście 12 posłów z klubu partii Janusza Palikota. - To koniec bezidowego chama - mówił z kolei poseł SLD, Marek Balt.

Share
Robert Biedroń: posłowie, którzy przeszli z Twojego Ruchu do SLD, pili
Źródło: PAP, fot: adek Pietruszka
d3mozyb

Tymczasem posłowie, którzy odeszli tłumaczą się rozczarowaniem, co do kierunku polityki prowadzonej przez TR. Sam Leszek Miller zdążył już potwierdzić, że Marek Domaracki i Jan Cedzyński zostali przyjęci do klubu parlamentarnego SLD. - Sojusz zbiera po nas tych, których chcieliśmy się pozbyć - podsumował sytuację Robert Biedroń.

Również dzisiaj na antenie TV Republika, poseł Marek Balt ocenił, że partia Janusza Palikota po prostu rozpada się. - To koniec bezideowego chama (...) Mam nadzieję, że to jego koniec, cieszę się, że ta formacja się rozpada. Przynieśli dużo szkody polskiemu parlamentaryzmowi - mówił poseł SLD.

d3mozyb

- Można było się spodziewać, że partia, której mitem założycielskim było sikanie do zniczy i rozganianie ludzi spod krzyża po katastrofie smoleńskiej, się rozpadnie - ocenił, podczas dyskusji, poseł PiS Maciej Małecki.

Szef SLD, Leszek Miller informował również, że w sumie aż 6 dotychczasowych członków TR zgłosiło chęć przejścia do Sojuszu. - Każdego, kto ma kwalifikacje powitamy z otwartymi ramionami - dodał podkreślając jednocześnie, że "sytuacja w partii Palikota nie interesuje szefa SLD."

d3mozyb

Podziel się opinią

Share
d3mozyb
d3mozyb
Więcej tematów