Trwa ładowanie...
d2lpk0c

Robert Biedroń o PiS. Twierdzi, że "ukrywają się" tam geje

- Gdyby Kaczyński ich nie straszył, to może byliby sobą, byliby mniej sfrustrowani, częściej by się uśmiechali - powiedział Robert Biedroń. Założyciel Wiosny twierdzi, że w szeregach PiS jest wielu gejów. Nie ujawniają się, bo czują strach przed prezesem partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń skrytykował wypowiedź prezesa PiS z soboty
Robert Biedroń skrytykował wypowiedź prezesa PiS z soboty (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2lpk0c

- To jest szaleństwo, Kaczyński chce straszyć Polki i Polaków takimi osobami jak ja. On chce pokazać, że my jesteśmy demonami. Ja mogę być zły, mogę mieć różne wady, ale na pewno nie ma co straszyć Biedroniem - twierdzi założyciel Wiosny.

Robertowi Biedroniowi nie spodobało się sobotnie wystąpienie prezesa PiS. Jarosław Kaczyński skrytykował w nim podpisaną przez prezydenta stolicy deklarację LGBT+.

d2lpk0c

- To jest nie do uwierzenia. To się zaczyna w wieku 0-4. Im bardziej się to czyta, tym bardziej włosy dęba stają. Ma być dokonywana koncentracja na ważnej, ale przecież nie jedynej sferze życia. Ma być podważana kwestia tożsamości chłopców i dziewczynek - podkreślał prezes PiS na konwencji w Jasionce.

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Robert Biedroń chce pozyskać Joannę Scheuring-Wielgus

Biedroń postanowił "ostrzec" Kaczyńskiego. - Zaraz przyjdzie ktoś, kto będzie straszył Polki i Polaków starszym panem z kotem i to nie skończy się dobrze. Nie idźmy tą drogą, trzeba szanować każdą rodzinę, tę złożoną z mamy, taty i dzieci, ale i tę złożoną z dwóch panów, czy dwóch pań, czy z pana z kotem - uznał.

d2lpk0c

I dodał, że w szeregach prezesa PiS "jest też wielu ukrywających się gejów". - Oni się też ukrywają dlatego, że Kaczyński ich straszy. Gdyby Kaczyński ich nie straszył, to może byliby sobą, byliby mniej sfrustrowani, częściej by się uśmiechali - stwierdził.

Biedroń powiedział też, że liczy na wpisanie deklaracji LGBT+ do swojego programu przez Koalicję Obywatelską. I przyznał, że chce, by była posłanka Nowoczesnej przeszła do jego ugrupowania.

– Joanna Scheuring-Wielgus spotkała się ze mną w piątek w ubiegłym tygodniu. Mieliśmy bardzo dobre spotkanie. Ona stoi przed poważną decyzją, odnośnie do swojej działaności politycznej, publicznej - stwierdził. I dodał, że jeśli wejdzie do Wiosny, będzie to "trwały związek".

Założyciel Wiosny zapowiedział też akcję składania wniosków w trybie dostępu do informacji publicznej dotyczących pytań związanych z wynagrodzeniami w KPRM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lpk0c

Podziel się opinią

Share
d2lpk0c
d2lpk0c
Więcej tematów