Trwa ładowanie...
24-09-2013 10:41

Robert Biedroń: jestem wielkim fanem papieża Franciszka

Robert Biedroń przyznał, że organizacja szkolenia na temat pedofilii przez polski kościół jest dużym postępem. – Może papież Franciszek w końcu przemówi do rozumu polskiego Kościoła hierarchicznego, który zrozumie, że żyje w XXI wieku i że pedofilii nie można zamieść pod dywan – powiedział w Radiu Zet poseł Ruchu Palikota.

Robert Biedroń: jestem wielkim fanem papieża FranciszkaŹródło: PAP/EPA, fot: Claudio Peri
d22zrhm
d22zrhm

Za pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta nie było takiej zdecydowanej reakcji Kościoła – powiedział Robert Biedroń i przyznał, że nowy papież jest bardzo otwarty. – Do pewnego momentu żałowałem, że nie ma piekła, bo nie widziałem żadnego rozwiązania dla tego Kościoła. Te wszystkie problemy, nie tylko związane z pedofilią, ale z tym przepychem, bogactwem, pychą były zamiatane pod dywan. Dzisiaj na szczęście jest Franciszek, który daje nadzieję na zmiany w Kościele – dodał Robert Biedroń.

- Uważam, że Franciszek może być wielkim reformatorem, jest niezwykle otwarty, mówi językiem, którym do tej pory Kościół nie mówił. Mówi językiem Dalajlamy, mówi językiem Gandhiego i to może być przywódca miary naszych czasów. On myśli o Kościele, o reformie Kościoła, na dwudziesty drugi wiek. I ja jestem wielkim kibicem papieża Franciszka - podsumował Biedroń.

d22zrhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zrhm
Więcej tematów