Trwa ładowanie...

Resort zdrowia "zaskoczony" postawą pielęgniarek. Rzecznik wyjaśnia

Przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych spotkały się w poniedziałek z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Pielęgniarki domagają się poprawy warunków pracy i lepszych zarobków. Rozmowy zakończyły się jednak w nieoczekiwany dla resortu sposób. Rzecznik powiedział, co wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami.

Resort zdrowia "zaskoczony" postawą pielęgniarek. Rzecznik wyjaśniaResort zdrowia "zaskoczony" postawą pielęgniarek. Rzecznik wyjaśniaŹródło: PAP
d4it9yd
d4it9yd

- Przyznam, że jesteśmy trochę zaskoczeni postawą pań pielęgniarek, ponieważ minister, jak i cały zespół, który przyszedł na to spotkanie ze strony ministerstwa, był przygotowany do rozmów - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Chwilę wcześniej przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przerwały rozmowy i opuściły spotkanie. Ich zdaniem, Adam Niedzielski nie miał im nic do zaoferowania. Z kolei według rzecznika resortu stronie związkowej nie podobało się, że do rozmów zostały też zaproszone przedstawicielki Związku Zawodowego "Solidarność" i OPZZ.

Andrusiewicz: pielęgniarki deprecjonują inne związki zawodowe

Andrusiewicz tłumaczył, że minister, jako gospodarz spotkania, miał prawo poszerzyć grono rozmówców. Przypomniał, że zarówno OPZZ, jak i "Solidarność", również zrzeszają pielęgniarki. - Jeżeli chcemy rozmawiać o zarobkach tej grupy zawodowej, to rozmawiamy w szerszym gronie, nie tylko w gronie jednego związku zawodowego. Dlatego dziwić może, że przedstawicielki jednego związku zawodowego deprecjonują inne związki zawodowe - mówił w TVN24 rzecznik MZ.

d4it9yd

Zobacz też: Jarosław Kaczyński "rozszyfrowany". Podwójne dno słów prezesa PiS

Pytany o to, co minister Niedzielski zaproponował pielęgniarkom podczas spotkania, Andrusiewicz odparł, że we wtorek rząd będzie się zajmował ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w służbie zdrowia. Jego zdaniem, po jej wprowadzeniu najbardziej zyskają ci, którzy dziś zarabiają najmniej.

Rzecznik zapewnił, że ministerstwo jest nadal gotowe do rozmów, jednak tylko w "zespole trójstronnym".

d4it9yd

Przeczytaj również:

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4it9yd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4it9yd
Więcej tematów