Trwa ładowanie...
d2nzw2t

Resort Błaszczaka zgubił cztery szyfratory

Kontrola Najwyższej Izby Kontroli wykazała, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zgubiło serwer oraz cztery szyfratory CompCrypt Delta. O sprawie pisze środowa "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Resort Błaszczaka zgubił cztery szyfratory
(PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
d2nzw2t

Chodzi o serwer i cztery szyfratory, które w 2004 roku zostały zakupione za 95,5 tys. złotych. Podczas tegorocznej kontroli NIK nie doszukał się ich w Departamencie Teleinformatyki. Ostatecznie w trakcie kontroli udało się odnaleźć serwer w specjalnej szafie w jednym z biur w Bydgoszczy, jednak po szyfratorach ślad zaginął.

- Utrata urządzeń mogła powodować nieodwracalne skutki w zakresie zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa przetwarzania danych, a także poufności i integralności systemów i rejestrów MSWiA - czytamy w raporcie NIK cytowanym przez "Rzeczpospolitą". Według kontrolerów MSWiA losów szyfratorów nie śledziło już od 2007 roku.

d2nzw2t

Ministerstwo uspokaja, że szyfratory służyły tylko do zabezpieczania komunikacji, zaś w urządzeniach nie było żadnych poufnych danych. W czerwcu Marta Hołownia-Woźny, dyrektor Biura Administracyjno-Finansowego MSWiA mówiła w Sejmie, że komisja szkodowa wyceniła zaginione urządzenia na siedem złotych za sztukę.

Zobacz także:

d2nzw2t

Podziel się opinią

Share
d2nzw2t
d2nzw2t
Więcej tematów