Trwa ładowanie...

Remonty torowisk w Krakowie. W ten weekend nie dojedziemy do Mistrzejowic i os. Piastów

W najbliższy weekend w Krakowie na Rondzie Kocmyrzowskim będą prowadzone prace torowe. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy do Mistrzejowic i os. Piastów. Kolejne etapy robót w przyszłym tygodniu także utrudnią podróże.

Share
Remonty torowisk w Krakowie. W ten weekend nie dojedziemy do Mistrzejowic i os. Piastów
Źródło: WP.PL, Fot: Krzysztof Hawrot
d25ofpz

W ten weekend na Rondzie Kocmyrzowskim nie doczekamy się tramwajów w kierunku Mistrzejowic i os. Piastów. Z powodu prowadzonych prac nastąpi zmiana w trasach kursujących tędy linii tramwajowych.

- Na Rondzie Kocmyrzowskim w sobotę i niedzielę będą prowadzone prace torowe, wymieniana będzie zwrotnica. Dlatego też nastąpi zmiana w ruchu tramwajów, ale ruch drogowy w tej okolicy pozostaje bez zmian – informuje w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Hamarnik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

d25ofpz

W ciągu najbliższej soboty i niedzieli linie tramwajowe nr 9, 14, i 52 kursować będą do Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian. Linia nr 9 pojedzie następnie al. Andersa, al. Solidarności, Ujastkiem Mogilskim, Igołomską do Pleszowa. Linia nr 14 kursuje od Ronda al. Andersa, al. Solidarności, Ujastkiem Mogilskim do Kopca Wandy. Linia nr 52 pojedzie od Ronda ul. Kocmyrzowską do Wzgórz Krzesławickich.

Linie nr 16 i 21 zostaną zawieszone, a na linii nr 64 funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa Za Tramwaj. Częstotliwość linii tramwajowych pozostaje bez zmian. Uruchomione zostaną dwie zastępcze linie autobusowe (obsługiwane przez autobusy wielkopojemne):

- linia 716 – kursować będzie na trasie: Mistrzejowice – Jancarza, Srebrnych Orłów, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego,

- linia 721 – kursować będzie na trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego.

Linie 716 i 721 kursować będą w godzinach funkcjonowania linii tramwajowych z częstotliwością 10 min w godz. ok. 6:30 – 19:00 oraz 15 min poza tymi godzinami.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?
Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! **

d25ofpz

Podziel się opinią

Share
d25ofpz
d25ofpz
Więcej tematów