Trwa ładowanie...
21-11-2014 17:20

Remigiusz U. skatował 3-letnią córkę. Opinia biegłych: jest niepoczytalny

37-letni mieszkanie Redy, który skatował własną córkę najprawdopodobniej uniknie kary. Biegli orzekli, że jest niepoczytalny. Prokurator chce umorzyć sprawę. Sąd zadecyduje, czy mężczyznę należy izolować.

Remigiusz U. skatował 3-letnią córkę. Opinia biegłych: jest niepoczytalnyŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d2u8w9g
d2u8w9g

Mężczyznę oskarżono o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u swojej córki. Sąd zastosował wobec ojca środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Ze względu na dziwne zachowanie został skierowany na miesięczną obserwację psychiatryczną. Za pobicie 3-latki grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Lenkę uwolnili policjanci, którzy zostali zaalarmowani przez sąsiadów. Mieszkańcy poinformowali o agresywnym mężczyźnie biegającym po osiedlu. 37-latek był napastliwy, zaczepiał ludzi i skakał po samochodach. Zaatakował sąsiada wyprowadzającego psa. Został zatrzymany w czasie bójki.

Pierwszy patrol ujął mężczyznę, a w tym samym czasie drugi wszedł do jego mieszkania. Policjanci znaleźli w nim dziewczynkę. Ciało 3-letniej Lenki pokryte było siniakami, a z rany na głowie sączyła się krew.

Dziecko natychmiast przewieziono do szpitala. 3-latka była przytomna i odpowiadała na pytania, jednak jej stan został określony jako zagrażający życiu. Lekarze podczas badania wstępnego zauważyli silne stłuczenia mózgu, pęknięcia kości skroniowej czaszki oraz siniaki na całym ciele. Medycy twierdzą, że takie obrażenia nie mogą być dziełem przypadku. Najprawdopodobniej zostało brutalnie pobite.

d2u8w9g

Kilka dni temu obserwacja mężczyzny dobiegła końca. Opinia biegłych jednoznacznie rozwiała wszystkie wątpliwości. W przedstawionej prokuratorowi ekspertyzie można przeczytać, że Remigiusz U. jest niepoczytalny i nie panuje nad swoim zachowaniem.

Śledczy muszą dokończyć zbieranie dowodów winy oskarżonego, aby zidentyfikować sprawcę. Wówczas prokuratura wystąpi z wnioskiem o umorzenie śledztwa. Na tej podstawie sąd podejmie decyzję o zakończeniu procesu.

d2u8w9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8w9g
Więcej tematów