Trwa ładowanie...
d1lbbvn
d1lbbvn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rektor boi się Behemotha. Koncert w Poznaniu odwołany

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu doprowadził do odwołania koncertu grupy Behemoth - blackmetalowego zespołu, którego liderem jest Adam Darski znany jako Nergal, informuje "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lbbvn

Zespół miał zagrać w poznańskim klubie Eskulap, ale koncert odwołano, bo rektor nie wyraził zgody. Uzasadnił to "odbiorem społecznym", "licznymi protestami mieszkańców i grup wyznaniowych" oraz "troską o bezpieczeństwo studentów".

Antychrześcijańskie teksty i symbolika ściągają na zespół gniew środowisk katolickich. Dotąd jednak na protestach się kończyło.

Wielbiciele Nergala zorganizowali pikietę przed uniwersytetem i radzili rektorowi, by "wstał z klęczek".

d1lbbvn

Podziel się opinią

Share

d1lbbvn

d1lbbvn
Więcej tematów