Trwa ładowanie...
d1bsdce
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rekordowy napływ migrantów do Grecji w styczniu

• Od początku 2016 roku do Grecji dotarło ponad 31 tys. uchodźców i migrantów
• To 21 razy więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym
• Informację podała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spielfeld, Austria
Spielfeld, Austria (AFP, Fot: Vladimir Simicek)
d1bsdce

IOM podkreśla w komunikacie, że jeśli taki trend się utrzyma, liczba uchodźców, którzy dotrą do Grecji w roku 2016, przekroczy rekord ustanowiony w roku poprzednim, czyli blisko 854 tys. osób.

Prawie połowa ludzi, którzy przedostali się w styczniu do Grecji, pochodzi z Syrii, 28 proc. imigrantów to Afgańczycy, a 12 proc. pochodzi z Iraku.

Te trzy grupy, z których wywodzi się 90 proc. uchodźców, to zarazem jedyne narodowości, których przedstawiciele mają prawo do przekraczania granicy między Grecją a Macedonią.

Z danych IOM wynika, że od stycznia 2015 roku do Europy przez Morze Śródziemne dotarło ponad 681 tys. migrantów.

d1bsdce

Podziel się opinią

Share

d1bsdce

d1bsdce
Więcej tematów