Trwa ładowanie...

Rekord temperatury na Syberii. Tak ciepło nie było nigdy

Pogoda w tym roku jest bardzo zmienna. Susze, ulewy, powodzie, tornada itd. Teraz natomiast padł rekord temperatury na Syberii. Tak ciepło nie było na Arktyce nigdy do tej pory.

Share
Rekord temperatury na Syberii. Tak ciepło nie było nigdyŹródło: Pixabay
d1i1vsm

Rekord temperatury na Syberii. Pogoda w czerwcu 2020

Rekordowa temperatura na Syberii. Termometry w rosyjskim Wierchojańsku zanotowały temperaturę 100,4 stopnia Fahrenheita, czyli 38 stopni Celsjusza. Ta anomalia zdarzyła się w sobotę 20 czerwca 2020.

Według naukowców tak wysokie temperatury nigdy nie zdarzały się w rejonie Arktyki. Zanotowane w sobotę w Wierchojańsku 38 stopni Celsjusza to prawdziwy rekord. Kiedy zostanie to potwierdzone, będzie to najwyższa temperatura, jaką zanotowano w okolicy Bieguna Północnego. Ostatnim znanym rekordem jest 37,8 stopnia Celsjusza, jakie pokazały termometry w 1915 roku na Alasce.

Rekord dodatniej temperatury na Syberii

Wierchojańsk, który znajduje się na Syberii, jest jednym z najzimniejszych miejsc na Ziemi. Zimą temperatury sięgają tam nawet -60 stopni Celsjusza. Rekordem była temperatura -69,8 stopni Celsjusza. Z kolei latem czasem zdarzają się temperatury około 30 stopni Celsjusza, ale nigdy nie było tam tak ciepło jak teraz.

d1i1vsm

Wzrost temperatury w okolicach podbiegunowych jest związany ze zmianami klimatycznymi. Od początku tego roku w Rosji jest znacznie cieplej niż do tej pory. Meteorolodzy mówią o wzroście średnich temperatur o około 10 stopni Celsjusza powyżej normy. W maju 2020 na Syberii było nawet 25,5 stopnia Celsjusza, a początkiem czerwca w okolicy Moskwy około 30 stopni Celsjusza.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie w miejscu zamieszkania - PKW

d1i1vsm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i1vsm
Więcej tematów