Trwa ładowanie...
d2op2wx
IAR

Redakcja dziennika "Le Soir" w Belgii ewakuowana

Redakcja belgijskiego dziennika "Le Soir" w Brukseli ewakuowana. Decyzję podjęto po otrzymaniu groźby ataku - podał IAR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba dziennika "Le Soir"
Siedziba dziennika "Le Soir" (AFP)
d2op2wx

- Będzie wybuch bomby w Waszej redakcji - miała powiedzieć osoba, która zadzwoniła po południu do Le Soir. Natychmiast zdecydowano o ewakuacji całej redakcji. Policja zamknęła pobliskie ulice, otoczyła budynek i sprawdza, czy znajduje się w nim bomba.

Dziennikarzy, którzy pełnili dyżur w redakcji, przeniesiono do pobliskiego hotelu. Pogróżki utrudniły prace nad poniedziałkowym wydaniem, które - jak zapowiada redakcja - będzie wydaniem specjalnym.

Anonimowy telefon redakcja otrzymała w czasie, gdy w Brukseli odbywał się marsz pod hasłem "Razem przeciw nienawiści". Uczestniczyli w nim politycy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji muzułmańskich i żydowskich w Brukseli.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę podpalono redakcja niemieckiego dziennika "Hamburger Morgenpost" w Hamburgu. Przedrukowywała ona satyryczne wizerunki Mahometa z francuskiego "Charlie Hebdo". Nikt nie został poszkodowany.

d2op2wx

Wcześniej podano informację o tym, że Belgia domaga się ściślejszych kontroli na granicach Unii Europejskiej. To reakcja na zamachy w ParyżuParyżu sprzed kilku dni, w których zginęło 17 osób.

Belgijski minister spraw wewnętrznych już poinformował szefów MSW z unijnych krajów o stanowisku rządu w Brukseli. Ta sprawa ma być omawiana szerzej na nieformalnym spotkaniu ministerialnym pod koniec miesiąca.

Belgia argumentuje, że wspólne próby walki z terroryzmem na poziomie europejskim na nic się zdadzą, jeśli granice nie będą pilnie strzeżone.

Belgia domaga się ściślejszych kontroli na granicach zewnętrznych strefy Schengen.

d2op2wx

Podziel się opinią

Share

d2op2wx

d2op2wx
Więcej tematów