Trwa ładowanie...

Raport ws. imigrantów rzuca mocne oskarżenia. Niemiecka prasa jak propaganda?

Niemiecka prasa stała się machiną propagandową rządu Angeli Merkel? Według naukowców z Otto Brenner Institute w czasie kryzysu migracyjnego media zapomniały o obiektywizmie.
Share
Raport ws. imigrantów rzuca mocne oskarżenia. Niemiecka prasa jak propaganda?
Źródło: PAP/EPA
d2ft9hl

O wynikach badań niemieckich naukowców informuje "Gazeta Polska Codziennie". Badacze przeanalizowali kilka tysięcy artykułów opublikowanych na łamach niemieckich gazet od lutego 2015 roku do marca 2016 roku. Raport ma zawierać informacje z głównych niemieckich gazet takich jak "Frankfurter Allgemeine Zeitung", tabloid "Bild", ale także z prasy lokalnej.

Naukowcy uważają, że wszyscy przedstawiciele prasy powtarzają te same rządowe slogany dotyczące uchodźców. W "GPC" czytamy, że niemieccy dziennikarze starali się narzucić społeczeństwu bezkrytyczny stosunek do napływu imigrantów, jednocześnie odnosząc się wrogo wobec tych, którzy byli temu niechętni.

Według polskiej gazety, raport Otto Brenner Institute prawdopodobnie obniży zaufanie Niemców do tamtejszych mediów. "Sondaże pokazują, że Niemcy nadal ufają mediom bardziej niż inne narody w Europy, ale poziom zaufania spada" - czytamy.

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"

d2ft9hl

Podziel się opinią

Share
d2ft9hl
d2ft9hl
Więcej tematów