Trwa ładowanie...

Ranking uczelni wyższych. Uniwersytet Warszawski przed Jagiellońskim

Chcesz mieć dobrą pracę po studiach? Ranking Perspektyw pokazuje, które uczelnie cieszą się największym prestiżem. Tradycyjnie wybierać najlepiej między Warszawą a Krakowem.

Ranking uczelni wyższych. Uniwersytet Warszawski przed JagiellońskimŹródło: Pixabay.com
d4ixf3o
d4ixf3o

W jubileuszowym XX Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 na czele znalazł się Uniwersytet Warszawski. Tuż za nim znalazł się Uniwersytet Jagielloński, a podium zamyka Politechnika Warszawska.

Na dalszych miejscach znalazły się: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Wrocławski, Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Łódzka.

Jak wyglądają różnice punktowe? UW jest punktem odniesienia (100 proc.) we wskaźniku rankingowym. Uniwersytet Jagielloński osiągnął 99,2 proc., a Politechnika Warszawska 80,1 proc.

Obejrzyj: Polska nauka musi się zmienić. To jedyna szansa na nasze leki przyszłości

W Rankingu Uczelni Niepublicznych po raz 20. najlepsza okazała się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Za nią znalazły się: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych i Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Perspektywy
Źródło: Perspektywy

Jak informują twórcy, "ranking obejmuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają min. 200 studentów studiów stacjonarnych. W Rankingu Uczelni Akademickich uwzględniono uczelnie, które miały minimum dwa roczniki absolwentów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ixf3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ixf3o
Więcej tematów