Trwa ładowanie...

Rafalska po raz kolejny zaprosiła protestujących rodziców do rozmowy. "Nie skorzystamy z propozycji"

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zaprosiła protestujących w Sejmie rodziców na rozmowy do "Centrum Dialog". Jednak Iwona Hartwich oświadczyła, że z tego zaproszenia nie skorzystają.

Share
Rafalska po raz kolejny zaprosiła protestujących rodziców do rozmowy. "Nie skorzystamy z propozycji"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2abynn

To już 13. dzień protestu rodziców osób niepełnosprawnych. W piątek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewniła w Sejmie, że rząd może przyznać 500 złotych na rehabilitację dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. To częściowe spełnienie postulatu protestujących. Jednak według nich, rząd nie rozumie, "że osoby niepełnosprawne w dalszym ciągu mają 900 zł w portfelach i po prostu nie chce im się pomóc finansowo".

W poniedziałek minister Elżbieta Rafalska po raz kolejny wystosowała zaproszenie na rozmowy do CPS "Dialog". Jednak i tym razem spotkali się z odmową protestujących. - Nie możemy wyjść z Sejmu, bo jeśli opuścimy ten budynek, to nie będziemy mieć możliwości powrotu – oceniła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Według niej minister Rafalska wystosowała zaproszenie na rozmowy, "które już toczyły się w zaciszu gabinetu."

- Usilnie zapraszamy telefonicznie minister Rafalską żeby wrócić do rozmów w cztery oczy, bez kamer - dodają protestujący.

d2abynn

Oprócz nich do rozmów z szefową Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie przystąpiła również Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: niezalezna.pl

d2abynn

Podziel się opinią

Share
d2abynn
d2abynn
Więcej tematów