Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski o "Wiośnie" Roberta Biedronia: "Efekt świeżości", "PO może stracić część wyborców"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w rozmowie na antenie Polsat News stwierdził, że Platforma Obywatelska (PO) może stracić część swoich wyborców kosztem nowej partii Roberta Biedronia "Wiosna". Podkreślał też, że nowe może ona bazować na "efekcie świeżości". Prezydent stolicy liczy także na wzmocnienie opozycji.

Rafał Trzaskowski o "Wiośnie" Roberta Biedronia: "Efekt świeżości", "PO może stracić część wyborców"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Porzycki
d2aw2ay
d2aw2ay

Rafał Trzaskowski: "PO może stracić część wyborców na rzecz "Wiosny" Biedronia"

Rafał Trzaskowski był gościem programu "Wydarzenia i Opinie" na antenie stacji telewizyjnej Polsat News. Głównym tematem rozmowy była nowa partia Roberta Biedronia "Wiosna". Prezydent Warszawy zgodził się ze stwierdzeniem, że PO może stracić część wyborców na rzecz nowego ugrupowania politycznego. - Dopuszczam możliwość - zwłaszcza na początku, przez parę tygodni, w momencie, kiedy efekt świeżości jest tak mocny - że tak może być - powiedział.

Trzaskowski uważa też, że wspomniany "efekt świeżości" nie musi trwać długo. - W Polsce, niestety, autorytety się bardzo szybko zużywają. Jest taki efekt nowości - mimo że przecież Robert Biedroń nie jest nowym politykiem na scenie politycznej, ale stworzył takie wrażenie - a dosłownie po kilku tygodniach czy miesiącach ten efekt się kończy. Nawet o sobie mogę powiedzieć dokładnie to samo: pamiętam, kiedy były wielkie oczekiwania, później się mówiło, że nie umiem robić kampanii, że jestem do bani i na pewno przegram, potem znowu się mówiło, że jest szansa - więc to jest naturalne dla polskiej polityki - mówił.

Rafał Trzaskowski liczy na wzmocnienie opozycji

Prezydent Warszawy liczy na to, że "Wiosna" Biedronia wzmocni opozycję. - Badania ostatnie pokazują, niestety, że to raczej jest walka o ten sam kawałek tortu - ale gdyby było tak, że rzeczywiście Robertowi Biedroniowi udałoby się pozyskać tych wyborców, którzy nie głosują, wyborców młodych, to skorzystałaby na tym cała opozycja - skomentował. - Kibicuję wszystkim, którzy chcą walczyć z PiS-em i ze spychaniem nas na margines Europy - dodał.

Trzaskowski wspomniał też o budowie koalicji. - Polacy są zmęczeni sporem politycznym, ale pamiętajmy, że nowe formację zawsze na początku mają dobry wynik, a potem jest inaczej, dlatego mam nadzieję, że koalicja opozycyjnych partii będzie jak najszersza. Szkoda, że z tego, co było słychać Robert Biedroń nie chce rozmawiać z opozycją - stwierdził.

d2aw2ay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aw2ay
Więcej tematów