Trwa ładowanie...
d14p1ed

Radosław Sikorski gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marka Kacprzaka jest Radosław Sikorski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kacprzak, prowadzący program "Tłit"
Marek Kacprzak, prowadzący program "Tłit" (WP)
d14p1ed

Naszego gościa zapytamy z pewnością o sytuację Romana Giertycha. Przypomnijmy, że Roman Giertych został w czwartek zatrzymany przez CBA. Agenci pojawili się nie tylko w domu mecenasa, lecz również w jego kancelarii. Tego samego dnia Giertych trafił do szpitala, wcześniej stracił przytomność podczas przeszukania. Barbara Giertych w rozmowie z reporterem WP Sylwestrem Ruszkiewiczem stwierdziła, że stan jej męża był poważny.

Dzień później Roma Giertych usłyszał zarzuty. Dotyczą przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010-2014 kwoty ok. 92 mln zł ze spółki deweloperskiej.

d14p1ed

Pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące jego stanu świadomości w trakcie przesłuchania.

Radosław Sikorski, prywatnie przyjaciel Giertycha, pisał wcześniej w mediach społecznościowych, że "podczas przeszukiwania domu pan Giertych stracił przytomność i został zabrany karetką do szpitala". "Gdy PiS rządził w latach 2005-2007, podczas przeszukania zginęła opozycyjna polityk fałszywie oskarżony o korupcję, była minister Barbara Blida" - dodał.

Marek Kacprzak porozmawia z gościem także na temat najnowszego sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, który pokazuje, że pozycja PiS w ciągu ostatnich dwóch tygodni mocno osłabła. Dwa tygodnie temu partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała wzrost o niecały punkt procentowy do poziomu 41,6 proc. Teraz PiS leci ostro w dół i osiąga rezultat 36,1 proc. - to strata 5,5 punktów procentowych. Tym samym partia mogłaby stracić większość w parlamencie.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d14p1ed

Podziel się opinią

Share
d14p1ed
d14p1ed
Więcej tematów