WP

Radny PiS spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia

Wiesław K., nowy radny powiatowy PiS kadencji 2018-2023, miał spowodować kolizję pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia – informuje Gazeta Radomszczańska. Portal Radomsko24.pl twierdzi, że Wiesław K. to prywatnie... wujek prezydenta Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadek radnego PiS
Wypadek radnego PiS (Telewizja NTL, Fot: Telewizja NTL)
WP

Dziennikarze gazety tak relacjonują przebieg wypadku: "Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 14.30 przy ul. Grota Roweckiego. Volkswagen passat uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na początku ulicy. Gospodarz, który był wtedy w domu, wyszedł na zewnątrz. Zobaczył rozbity samochód, rozbite ogrodzenie oraz kierowcę, który siedział w pojeździe. Gdy kierowca wyszedł, właściciel posesji zobaczył, że może być pijany. Zadzwonił na policję i poprosił kolegę, by nie pozwolił kierowcy odjechać. Policjanci zbadali Wiesława K. alkomatem, miał prawie 0,9 promila alkoholu we krwi. Zabrali go do szpitala, gdzie trzykrotnie pobrano mu krew. W rozmowie z Gazetą Wiesław K. poinformował, że przed zdarzeniem, o godz. 10, wziął leki, ponieważ walczy z krwiakiem, jednak nie doczytał ulotki. Po spotkaniu wypił naparsteczek alkoholu i nie sądził, że tak zadziała. A do domu miał raptem 300 metrów. W piątek poinformował zarząd regionalny, że w poniedziałek złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego. I nie ma to związku z piątkową kolizją, tylko z chorobą. Zapowiedział, że w sądzie przedstawi dokumentację lekarską i ma nadzieję na łagodny wyrok".

Film z kolizji nagrany przez osobę prywatną można zobaczyć poniżej:

WP

W rozmowie z Gazetą Radomszczańską Wiesław K. zapowiedział, że w poniedziałek złoży rezygnację z mandatu radnego. Niedługo stanie przez sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna 5 000 zł, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wiesław K. Agencja Gazeta
Podziel się

Jak twierdzi portal Radomsko24, Wiesław K. to prywatnie wujek prezydenta Andrzeja Dudy. Jak w 2015 r. podawał serwis gazeta.pl, powołując się na słowa samego K., "babcia Andrzeja Dudy jest rodzoną siostrą jego mamy".

Wiesław K. w przedterminowych wyborach na prezydenta Radmoska w 2016 r. przegrał z Jarosławem Ferencem, kandydatem Komitetu Wyborczego "Razem dla Radomska". K. otrzymał wtedy 36,25 procent poparcia.

WP

K. zasiadał także w fotelu prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP