Trwa ładowanie...

Radny PiS Jacek Ozdoba wzywa córkę Jaruzelskiego do oddania willi

Willa zagrabiona przez komunistów i zajęta przez Wojciecha Jaruzelskiego powinna trafić do prawowitych właścicieli. Monika Jaruzelska, na którą ojciec przepisał nieruchomość, nie zamierza niczego oddawać. Batalię o zwrot domu i parceli rozpoczął radny PiS-u z Warszawy Jacek Ozdoba.

Radny PiS Jacek Ozdoba wzywa córkę Jaruzelskiego do oddania williŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d29zy8m

"Gazeta Polska" pisze, że Ozdoba, radny dzielnicy Mokotów, zażądał publicznie od prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz informacji, co zrobiła, by odebrać nieruchomość skradzioną przez komunistycznego generała zasłużonej w II Rzeczypospolitej rodzinie Przedpełskich.

Jak Polacy pamiętają wprowadzenie stanu wojennego?

Przedpełscy kupili willę w 1938 r. Po wojnie została im odebrana dekretem Bieruta. Później spadkobiercy właścicieli bezskutecznie próbowali odzyskać swoją własność. W 1973 r. zajął ją ówczesny minister obrony Wojciech Jaruzelski - czytamy w "GP".

d29zy8m

Jak podaje "Gazeta Polska", córka szefa junty stanu wojennego nie zamierza dziś niczego zwracać prawowitym właścicielom. - Przedpełscy przegrali już kilka procesów w tej sprawie. Wykazały one, że nieruchomość im się nie należy - twierdzi. Pytana o szczegóły nie chce wyjaśniać, o jakie sprawy sądowe chodzi. Unika dalszej rozmowy z "Codzienną".

Monika Jaruzelska zaznacza, że nie jest jeszcze w pełni dysponentem majątku przekazanego przez ojca. - Postępowanie spadkowe jest w toku - dodaje.

d29zy8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29zy8m
Więcej tematów