Trwa ładowanie...
d2t994a

Radio 357 rozpoczęło nadawanie. Kogo usłyszymy w nowej stacji?

Radio 357 to nowa rozgłośnia, w której będzie można usłyszeć m.in. byłych dziennikarzy Polskiego Radia. To oni są odpowiedzialni za stworzenie tej stacji radiowej. Radio 357 swoją działalność rozpoczęło we wtorek, 5 stycznia.
Share
Radio 357 rozpoczęło swoją działalność
Radio 357 rozpoczęło swoją działalnośćŹródło: East News, Fot: Adam Burakowski
d2t994a

We wtorek, 5 stycznia, dokładnie 3 miesiące po ogłoszeniu informacji o utworzeniu nowej stacji radiowej, swoją działalność rozpoczęło Radio 357. O 6:30 słuchacze mogli usłyszeć poranny program prowadzony przez Marcina Łukawskiego.

- Kłaniamy się państwu, mówimy dzień dobry. Jest 6:30, zaczynamy tę podróż. Zaczyna się Radio 357, tak na stałe - powiedział Łukawski. Tuż przed tym powitaniem w radiu wybrzmiała piosenka pt. "Niepokonani" zespołu Perfect.

Radio 357 zostało utworzone m.in. przez byłych dziennikarzy "Trójki", którzy obiecali swoim słuchaczom, że ci otrzymają "to, co pamiętają, za czym tęsknią, a czego dziś już nie słychać".

d2t994a

Radio 357 swoją działalność rozpoczyna od formuły radia 0.9. Ten projekt nie zawiera publicystyki. Gdy Radio 357 będzie miało odpowiednie środki finansowe, autorzy chcą przekształcić stację na radio 2.0. Wtedy na antenie pojawią się m.in. serwisy informacyjne, sport, sprawy międzynarodowe, a także publicystyka

Zobacz też: Nagonka na aktorów? Rzecznik prezydenta o tłumaczeniach Krystyny Jandy

Radio 357. Ramówka nowej stacji radiowej

Rano na antenie Radia 357 usłyszymy Marcina Łukawskiego. Chwilę później na słuchaczy czeka audycja z udziałem Marka Niedźwieckiego oraz muzyka Piotra Stelmacha.

d2t994a

Oprócz tego w Radiu 357 będzie można usłyszeć Katarzynę Borowiecką, która będzie opowiadać o filmach oraz Piotra Kaczkowskiego, który poprowadzi audycję muzyczną. Na słuchaczy czeka także program Tomasza Michniewicza o najnowszych wydarzeniach ze świata oraz występy Oli Budki.

Radio 357 tworzą także inne osoby. Są to m.in. Krystian Hańke, Michał Olszański, Katarzyna Kłosińska, Paweł Sołtys, Tomasz Jeleński, Marta Malinowska, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Agnieszka Szwajgier, Izabela Woźniak oraz Michał Gąsiorowski.

Radio 357. Gdzie słuchać?

Radio 357 jest dostępne na WP Pilot, Open FM, a także na stronie rozgłośni oraz w aplikacjach dostępnych w Google Play oraz AppStore.

Jednak jak przekazali założyciele nowej rozgłośni radiowej, trwają rozmowy, aby wejść także na inne platformy. Chodzi m.in. o Cyfrowy Polsat, czy też UPC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t994a

Podziel się opinią

Share
d2t994a
d2t994a
Więcej tematów