Trwa ładowanie...
dys2591
IAR

Rada Krajowa PO udzieli poparcia prezydentowi

Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie zbiera się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Partia ma udzielić poparcia prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, który będzie się ubiegał o ponowny wybór. Decyzją marszałka Sejmu, pierwsza tura wyborów odbędzie się 10 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Krajowa PO udzieli poparcia prezydentowi
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dys2591

Podczas posiedzenia Rady Krajowej planowane jest wystąpienie szefowej PO, premier Ewy Kopacz. Następnie zostanie przyjęta uchwała o poparciu dla Bronisława Komorowskiego. Potem głos zabierze sam prezydent.

Bronisław Komorowski ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję na wczorajszej konferencji prasowej w Belwederze. Mówił, że zachęciły go do tego wysokie oceny jego pracy i wysoki poziom zaufania. Dodał, że widzi akceptację zaproponowanego przez niego modelu prezydentury opartej na dialogu i współpracy oraz poszukiwaniu tego, co łączy, a nie dzieli. Wśród najważniejszych zadań prezydent wymienił: wzmocnienie bezpieczeństwa oraz roli Polski, wspieranie młodych, utrzymanie konkurencyjności polskiej gospodarki, walka z kryzysem demograficznym.

Politycy PO mają nadzieję, że Bronisław Komorowski wygra wybory prezydenckie już w pierwszej turze.

W zbliżających się wyborach o stanowisko głowy państwa ubiegać się też będą między innymi: Andrzej Duda z PiS, Magdalena Ogórek z SLD, Adam Jarubas z PSL i Janusz Palikot z Twojego Ruchu.

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów