Trwa ładowanie...

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej

Zbiera się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Dzień wcześniej PO wybrała nowego szefa klubu.

Share
d2l880q

W piątek wieczorem wybrano nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Został nim Cezary Tomczyk. Poparło go 115 parlamentarzystów. Jego kontrkandydatką była Urszula Augustyn, która otrzymała 56 głosów.

Kandydaturę Cezarego Tomczyka podczas piątkowych obrad klubu Koalicji Obywatelskiej zgłosiła posłanka Izabela Leszczyna, natomiast Urszuli Augustyn - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Ostatecznie w wyborach nie startowali Sławomir Neumann i Arkadiusz Myrcha. Politycy poparli Augustyn.

Przed głosowaniem parlamentarzyści KO uzgodnili zmianę w regulaminie klubu. Dzięki temu nieobecni posłowie i senatorowie mogli zagłosować przez pełnomocnika.

d2l880q

Funkcję przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej od początku obecnej kadencji Sejmu pełni Borys Budka, który od stycznia jest także przewodniczącym PO. Polityk wielokrotnie jednak zapewniał, że nie zamierza łączyć stanowisk w partii i klubie.

Rada Krajowa KO

PO ma nowe propozycje programowe. Mają one dotyczyć m.in. bezpieczeństwa - ekonomicznego i zdrowotnego.

- Będziemy rozmawiać o najbliższych wyzwaniach. Będziemy pokazywać, że podczas, gdy w Zjednoczonej Prawicy trwa wojna o wpływy, stanowiska i pieniądze, my odnosimy się do przyszłości - mówimy o kwestiach klimatycznych, walce z COVID-em. Będziemy mówić o propozycjach programowych dotyczących jawności życia publicznego - tak Budka zapowiadał sobotnie wydarzenie.

Oprócz niego wystąpić mają również posłanka Izabela Leszczyna, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz europoseł Bartosz Arłukowicz.

d2l880q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l880q
d2l880q
Więcej tematów