Trwa ładowanie...
d3r620f
Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej

Zbiera się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Dzień wcześniej PO wybrała nowego szefa klubu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3r620f

W piątek wieczorem wybrano nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Został nim Cezary Tomczyk. Poparło go 115 parlamentarzystów. Jego kontrkandydatką była Urszula Augustyn, która otrzymała 56 głosów.

Kandydaturę Cezarego Tomczyka podczas piątkowych obrad klubu Koalicji Obywatelskiej zgłosiła posłanka Izabela Leszczyna, natomiast Urszuli Augustyn - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Ostatecznie w wyborach nie startowali Sławomir Neumann i Arkadiusz Myrcha. Politycy poparli Augustyn.

d3r620f

Przed głosowaniem parlamentarzyści KO uzgodnili zmianę w regulaminie klubu. Dzięki temu nieobecni posłowie i senatorowie mogli zagłosować przez pełnomocnika.

Funkcję przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej od początku obecnej kadencji Sejmu pełni Borys Budka, który od stycznia jest także przewodniczącym PO. Polityk wielokrotnie jednak zapewniał, że nie zamierza łączyć stanowisk w partii i klubie.

Rada Krajowa KO

PO ma nowe propozycje programowe. Mają one dotyczyć m.in. bezpieczeństwa - ekonomicznego i zdrowotnego.

d3r620f

- Będziemy rozmawiać o najbliższych wyzwaniach. Będziemy pokazywać, że podczas, gdy w Zjednoczonej Prawicy trwa wojna o wpływy, stanowiska i pieniądze, my odnosimy się do przyszłości - mówimy o kwestiach klimatycznych, walce z COVID-em. Będziemy mówić o propozycjach programowych dotyczących jawności życia publicznego - tak Budka zapowiadał sobotnie wydarzenie.

Oprócz niego wystąpić mają również posłanka Izabela Leszczyna, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz europoseł Bartosz Arłukowicz.

d3r620f

Podziel się opinią

Share
d3r620f
d3r620f
Więcej tematów