Trwa ładowanie...
27-05-2016 21:47

Rada Europy zajmie się stanem demokracji w Polsce. Zlecono wykonanie raportu

• Powstanie raport o demokracji w Polsce
• Jego wykonanie zlecił Stały Komitet Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy
• W czerwcu zostaną powołani sprawozdawcy

Rada Europy zajmie się stanem demokracji w Polsce. Zlecono wykonanie raportuŹródło: Flickr, fot: Lukas Plewnia
d2t2wns
d2t2wns

Stały Komitet Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zlecił przygotowanie raportu w sprawie stanu demokracji w Polsce. Podczas posiedzenia wyjazdowego w Tallinie zdecydowali o tym w głosowaniu przedstawiciele parlamentów 46 państw członkowskich.

Przygotowanie sprawozdania o "Funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce" Komitet zlecił komisji monitoringowej Zgromadzenia Parlamentarnego. Większością głosów przychylił się do wniosku grupy posłów pod przewodnictwem austriackiego socjalisty Stefana Schennacha.

W czerwcu zostaną powołani sprawozdawcy. Będzie to dwoje parlamentarzystów z odmiennych frakcji politycznych. Zgodnie z regulaminem, nie mogą oni pochodzić z kraju sąsiadującego z Polską.

Prawdopodobnie sprawozdawcy zwrócą szczególną uwagę na kwestie poruszone w ubiegłym miesiącu w dorocznych raportach o stanie demokracji i respektowaniu praw człowieka w Europie. Zwrócono w nich uwagę na kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego, zbyt pochopne stanowienie prawa oraz przepisy o mediach publicznych.

Komisja Monitoringowa, która niebawem wyłoni sprawozdawców, zwróciła się wcześniej do Komisji Weneckiej o ekspertyzę w sprawie przyjętego w Polsce pakietu przepisów ustawy o policji i działaniu służb specjalnych.

d2t2wns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t2wns
Więcej tematów