Trwa ładowanie...
d3j7j6z

Rachmistrzyni wysługiwała się dziećmi

Nauczycielka ze Słupska jako rachmistrzyni
wysługiwała się uczennicami prowadząc działania związane z
przeprowadzeniem spisu powszechnego. Dzieci ze szkoły podstawowej
anonsowały jej przybycie i roznosiły druki.

d3j7j6z
d3j7j6z

Mieszkanka Słupska nie jest już rachmistrzem. Gdy sprawa wyszła na jaw, przedstawiciele Urzędu Miejskiego udali się do jej domu i zabrali pobrane przez nią formularze.

Kobieta złamała przepisy dotyczące tego, kto może dokonywać spisu. Rachmistrz nie może korzystać z pomocy innych dorosłych osób. Nie może korzystać także z pomocy dzieci. Poza tym rozpoczęła spis kilka dni wcześniej niż był zapowiadany. Umowę z kobietą rozwiązaliśmy natychmiast - powiedziała w środę zastępczyni gminnego komisarza spisowego w Słupsku, Małgorzata Koziorowicz.

Według niej, kobieta za pośrednictwem dzieci pozostawiała w mieszkaniach respondentów komplety formularzy z poleceniem wypełnienia ich przez domowników ołówkiem.

Dyrektorka szkoły podstawowej, w której uczy kobieta, nie chce komentować zdarzenia.

Odbyłam już rozmowę z nauczycielką, jednak nie będą wobec niej wyciągnięte konsekwencje służbowe. Kobieta robiła to po godzinach pracy i z tego, co mi wiadomo, za zgodą rodziców tych dzieci - powiedziała dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku, Jolanta Owczarek.

Zdaniem gminnego komisarza spisowego, to jedyny taki incydent w Słupsku, a pozostali rachmistrzowie są pod stałą kontrolą. (and)

d3j7j6z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j7j6z
Więcej tematów