Trwa ładowanie...
d1rr9it

Rabin Schudrich nie będzie się modlił z Episkopatem Polski

Rabin Warszawy i Łodzi Michael Schudrich zapowiedział, że nie weźmie udziału we wspólnej modlitwie z Episkopatem Polski w intencji Żydów zamordowanych w Jedwabnem.

d1rr9it
d1rr9it

W liście do prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa, tłumaczy, że w tym samym czasie rozpoczyna się największe żydowskie święto Szawuot, a pierwszym obowiązkiem rabina jest modlitwa w synagodze.

W najbliższą niedzielę Episkopat Polski w warszawskim Kościele Wszystkich Świętych, we wspólnej modlitwie z Żydami, chce przeprosić za wszelkie zło, które zostało dokonane przez Polaków na obywatelach wyznania mojżeszowego w Jedwabnem i w innych miejscach. Do udziału w modlitwie zaprosił Schudricha prymas Glemp.

Tymczasem jeszcze w tym tygodniu z rabinem Schudrichem ma się spotkać minister sprawiedliwości Lech Kaczyński. Rozmowy będą dotyczyły ekshumacji zwłok w Jedwabnem.

Rabin zdecydowanie się temu sprzeciwia. Jak twierdzi, ekshumacja jest sprzeczna z prawem żydowskim. Jest jedynie dopuszczalna, kiedy jej rezultaty mogą pomóc żyjącemu człowiekowi.

Lech Kaczyński, jako Prokurator Generalny, podjął decyzję o odroczeniu planowanej na ten tydzień ekshumacji w Jedwabnem. Postanowienie o rozpoczęciu takich prac wydał wcześniej prokurator Instytutu Pamięci Narodowej, prowadzący śledztwo. (and)

d1rr9it
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rr9it
Więcej tematów