Trwa ładowanie...
d1vhzsd

Putin: trzeba dokonać korekty strategii bezpieczeństwa narodowego

Prezydent Władimir Putin, który przemawiał do członków Rady Bezpieczeństwa Rosji, powiedział, że nieodzowne jest obecnie dokonanie w krótkim czasie analizy wyzwań stojących przed Rosją w celu skorygowania strategii bezpieczeństwa narodowego. - Należy przygotować działania, które w razie potrzeby można będzie zastosować wobec niektórych krajów, które w przyszłości będą popierały sankcje przeciwko Rosji - apelował z kolei szef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin: trzeba dokonać korekty strategii bezpieczeństwa narodowego
(AFP, Fot: Sergei Karpukhin)
d1vhzsd

- "Musimy reagować we właściwy sposób" na decyzje podejmowane przeciwko nam na Zachodzie, "analizować wszystkie potencjalne zagrożenia i ryzyka w dziedzinie polityki, gospodarki oraz informacji i na tej podstawie korygować strategię bezpieczeństwa narodowego" - oświadczył Putin.

Rosyjski prezydent uzasadnił tę potrzebę widoczną determinacją niektórych krajów zachodnich, na czele ze Stanami Zjednoczonymi, aby utrzymać, a nawet zaostrzyć sankcje przeciwko Rosji z powodu roli, jaką odegrała w kryzysie na Ukrainie.

- Ostatnie wydarzenia pokazują, że nie powinniśmy oczekiwać w najbliższej przyszłości zmian we wrogiej polityce (wobec Rosji) ze strony niektórych naszych oponentów geopolitycznych - ubolewał Putin.

d1vhzsd

Przypomniał, że Unia Europejska przedłużyła ostatnio sankcje wymierzone przeciwko Rosji, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych toczy się nieustająca debata nad tym, czy należy jeszcze mocniej karać Moskwę.

- Nikt nie próbuje nawet analizować przyczyn konfliktu ukraińskiego - podkreślał Putin, oskarżając jednocześnie kraje, "które uchwalają te sankcje przeciwko Rosji", że "to one w rzeczywistości ponoszą winę za wszystko, co dzieje się na wschodzie Ukrainy".

Rosyjski przywódca zapewnił jednocześnie, że Moskwa "jest otwarta na współpracę i kolektywne działanie w kluczowych kwestiach obecnej sytuacji" w świecie. Nie wyklucza on, że "jeśli trzeba, dokona się korekt w polityce zagranicznej i w podstawach całej rosyjskiej polityki w obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw".

- Motywy, dla których wywiera się nacisk na Rosję, są jasne. W praktyce prowadzimy niezależną politykę wewnętrzną i zagraniczną, nie negocjujemy w sprawie naszej suwerenności i to nie wszystkim się podoba - podkreślił Putin.

d1vhzsd

Strategiczny kurs Rosji według jego słów pozostaje niezmieniony. - Będziemy nadal budować stosunki z partnerami na zasadach wzajemnego szacunku i poszanowania interesów - zapewnił.

- Oczywiście bez uszczerbku dla naszej własnej suwerenności i bezpieczeństwa narodowego - dodał prezydent Rosji.

Szef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew, którego wypowiedź przytacza agencja EFE, poszedł dalej i oskarżył kraje, z inicjatywy których wprowadzono sankcje wobec Rosji o próbę dokonania zmiany obecnych władz rosyjskich.

Sankcje "w dalszym ciągu obniżają nasz potencjał gospodarczy i mają wywierać wpływ na politykę, którą prowadzimy na świecie. W rzeczywistości zmierzają do zmiany obecnych władz naszego kraju" - powiedział Patruszew, który zabrał glos na zakończenie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Rosji.

- Należy przygotować działania, które w razie potrzeby można będzie zastosować wobec niektórych krajów i grup krajów, które w przyszłości będą popierały sankcje przeciwko Rosji - wzywał rosyjski polityk, uchodzący za kremlowskiego jastrzębia.

d1vhzsd

Podziel się opinią

Share
d1vhzsd
d1vhzsd
Więcej tematów