Trwa ładowanie...

Putin traci w oczach Rosjan - tak źle nie było od dawna...

Popularność partii premiera Władimira Putina "Jedna Rosja" spadła w styczniu do najniższego poziomu od ponad roku. Jeśli wybory odbyłyby się w niedzielę, zagłosowałoby na nią 35% Rosjan, to o 10% mniej niż w grudniu 2010 - wynika z opublikowanych danych sondażu Centrum Lewady.

Putin traci w oczach Rosjan - tak źle nie było od dawna...Źródło: PAP/EPA
d7b3r00
d7b3r00

Prawie jedna trzecia respondentów nie wiedziała, na kogo oddałaby głos ani czy w ogóle poszłaby do urn. Badanie przeprowadzono w dniach 21-24 stycznia br. na grupie 1,6 tys. osób w 130 miastach.

57% spośród zdecydowanych na wzięcie udziału w głosowaniu poparłoby "Jedną Rosję". 20% głosów zdobyłaby Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej. Wybory parlamentarne zaplanowane są w Rosji na grudzień br., a prezydenckie - na marzec 2012 roku.

Według Centrum Lewady, spadek popularności "Jednej Rosji" związany jest z corocznym wzrostem cen, co zazwyczaj ma miejsce po Nowym Roku. Rosjanie, których poziom życia ulegał systematycznemu polepszeniu głównie w latach 2006-2008, ostatnio walczą z efektami recesji.

Także zaufanie Rosjan do prezydenta i premiera zmalało w styczniu. Z opublikowanego w zeszły czwartek sondażu Centrum Lewady wynika, że działania premiera Putina akceptuje 72% Rosjan (w grudniu 2010 roku było ich 79%), a prezydenta Dmitrija Miedwiediewa - 69% (w grudniu - 75%).

d7b3r00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7b3r00
Więcej tematów