Trwa ładowanie...

Putin: "Niemcy nadal okupowane przez wojska amerykańskie"

Rosyjski prezydent uderzył w Niemcy. We wtorkowym wystąpieniu w rządowym kanale Rossija 1, w programie kremlowskiego propagandzisty Pawła Zarubina powiedział, że Waszyngton po drugiej wojnie światowej nie zakończył "faktycznej okupacji" Berlina.

Władimir Putin twierdzi,  że Stany Zjednoczone mają wpływ na wszystkie niemieckie decyzje. Tak, jego zdaniem, ma być od czasów zakończenia II wojny światowej Władimir Putin twierdzi, że Stany Zjednoczone mają wpływ na wszystkie niemieckie decyzje. Tak, jego zdaniem, ma być od czasów zakończenia II wojny światowej Źródło: Getty Images, fot: Contributor#8523328
d42eq0p
d42eq0p

Wiele informacji, które podają rosyjskie i białoruskie media czy oficjele, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zdecydował się na medialne uderzenie, wymierzone w Niemcy. - Związek Radziecki kiedyś wycofał swoje wojska i zaprzestał faktycznej okupacji kraju. Ale Amerykanie, jak wiecie, tego nie robią. Nadal okupują Niemcy - powiedział, odnosząc się do powojennego podziału Niemiec.

d42eq0p

Jako gość specjalny dziennikarza Pawła Zarubina rosyjski dyktator odniósł się do aktualnej sytuacji dotyczącej wojny w Ukrainie. To kolejny występ przywódcy w rządowych mediach, który staje się okazją do realizowania założeń kremlowskiej propagandy.

Brednie, jakie z kamienną twarzą wygłasza Putin w rosyjskiej telewizji, dotyczą najczęściej podłości Zachodu i patologii jego systemu, czy nikczemnych zamiarów państw Unii Europejskiej i USA. Dyktator tłumaczy Rosjanom zagrożenia i ujawnia, że wiele państw podejmuje próby "zlikwidowania" Rosji. Wskazuje także, kto jest winien wojnie w Ukrainie i kto jest wspólnikiem ukraińskich zbrodni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chaos w rosyjskim dowództwie? Gen. Skrzypczak nie ma wątpliwości

Despota chętnie tłumaczy też telewidzom, co determinuje wiele jego decyzji. W tle jest interes Federacji Rosyjskiej, na której niezależność czyha NATO, straszą swoim nuklearnym potencjałem.

d42eq0p

Putin: "Niemcy nadal okupowane przez wojska amerykańskie"

Putin sugeruje swojemu narodowi, że Zachód ma jeden cel - chce podzielić rosyjskie państwo i przejąć władzę nad rozczłonkowanym społeczeństwem. Na antenie telewizji Rossija 1 wielokrotnie twierdził, że "zachodnie plany podziału Rosji są udokumentowane".

Tym razem, we wtorkowym wystąpieniu w państwowej telewizji, zdecydował się ujawnić, że ​​Niemcy nie są niepodległym państwem. - Reakcja Berlina na eksplozję gazociągu Nord Stream pokazuje, że Niemcy są nadal okupowane przez wojska amerykańskie - powiedział Putin. Jego słowa zacytowane zostały przez rosyjskie agencje informacyjne.

- Nawet dziesiątki lat po zakończeniu II wojny światowej Niemcy nie są w stanie działać samodzielnie - podsumował Putin. Putin skomentował też doniesienia, wskazujące na udział ukraińskich aktywistów w działaniach związanych ze zniszczeniem gazowej sieci przesyłowej na dnie Bałtyku uważa za "całkowity nonsens". Wyjaśnił, że takie działanie wymaga wsparcia państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42eq0p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d42eq0p
Więcej tematów