Trwa ładowanie...
IAR

Pułkownik Marek Powalski na ważnym stanowisku w NATO

• Powalski będzie szefował Radzie Polityki i Planowania Zasobów • Decyzję podjęli przedstawiciele państw sojuszniczych
Share
Pułkownik Marek Powalski na ważnym stanowisku w NATO
Źródło: fotolia, Fot: Artur Grom
d5dlfyc

Polak na ważnym stanowisku w NATO. Pułkownik Marek Powalski został wybrany na przewodniczącego Rady Polityki i Planowania Zasobów NATO. Taką decyzję podjęli przedstawiciele państw sojuszniczych.

Chodzi o osobę, która w Kwaterze Głównej odpowiada za zasoby Sojuszu. Jak poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy NATO, płk Powalski będzie pierwszym reprezentantem nowych krajów członkowskich, pełniącym tę funkcję.

Dotychczas Powalski był przewodniczącym Komitetu Budżetowego NATO.

d5dlfyc

Powalski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich. Doskonalił wiedzę na studiach podyplomowych oraz licznych kursach, m.in. w Akademii Obrony Narodowej i Podyplomowej Szkole Marynarki Wojennej USA w Monterey.

W latach 2001-2004 pracował w Departamencie Inwestycji Kwatery Głównej NATO, gdzie zajmował się m.in. finansowymi aspektami Programu Inwestycji NATO w dziedzinie bezpieczeństwa (NSIP). W 2008 r. objął stanowisko ds. zasobów obronnych oraz spraw ekonomicznych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy NATO w Brukseli.

d5dlfyc

Podziel się opinią

Share
d5dlfyc
d5dlfyc
Więcej tematów