Trwa ładowanie...
13-10-2014 10:55

Pseudokibice usłyszeli wyroki za incydenty na Stadionie Narodowym

Grzywny od 1,8 tys. do 3 tys. zł, prace społeczne i od dwóch do trzech lat zakazu stadionowego - to wyroki, jakie usłyszeli czterej polscy pseudokibice za incydenty podczas sobotniego meczu Polska-Niemcy. Przed sądem ma stanąć jeszcze trzech Niemców.

Pseudokibice usłyszeli wyroki za incydenty na Stadionie NarodowymŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d2omsg0
d2omsg0

Po sobotnim, wygranym przez Polskę meczu eliminacji mistrzostw Europy, rozegranym na Stadionie Narodowym, zatrzymanych zostało dziewięć osób: sześciu Polaków i trzech Niemców. Jeden z polskich kibiców podejrzewany był o udział w bójce, ostatecznie został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony do domu. Nie potwierdziło się bowiem, że do bójki doszło.

Jak powiedziała rzeczniczka komendy rejonowej policji VII (Praga Południe, Wawer, Wesoła, Rembertów) kom. Joanna Węgrzyniak, siedmiu z zatrzymanych pseudokibiców, w tym trzech Niemców, odpowiada w trybie przyspieszonym.

Do godziny 15 w poniedziałek zapadły wyroki w sprawie czterech Polaków. Pseudokibic, który nie posłuchał stewarda i przebywał w miejscu niedozwolonym dla publiczności, dostał 3 tys. złotych grzywny i trzy lata zakazu wstępu na imprezy sportowe. Kolejny - za wtargnięcie na murawę - dostał 1,8 tys. zł grzywny i dwa lata zakazu stadionowego.

- W przypadku trzeciego kibica, odpowiadającego również za wtargniecie na murawę, sąd zdecydował o trzech latach zakazu stadionowego i 30 godzinach prac społecznych miesięcznie, przez okres roku. Czwarty ma dwa lata zakazu stadionowego, przy dwóch latach warunkowego umorzenia - poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

d2omsg0

Do sądu nie zostali jeszcze dowiezieni trzej Niemcy, którzy mają odpowiadać za zniszczenie stadionowych toalet. Ich sprawy rozpatrywane będą w trybie przyspieszonym, ponieważ są cudzoziemcami i nie mieszkają na stałe w Polsce.

Kolejny, piąty polski pseudokibic ma usłyszeć jeszcze w poniedziałek zarzut kradzieży aparatu fotograficznego. Aparat został odzyskany.

W tzw. trybie przyspieszony policja ma 48 godzin na postawienie podejrzanego przed sądem, z kolei sąd może wydłużyć czas rozpatrzenia sprawy do 78 godzin.

W sobotnim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Polska wygrała z Niemcami 2:0 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

d2omsg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2omsg0
Więcej tematów