Trwa ładowanie...
d25620h

Pseudokibice Lecha Poznań zniszczyli wóz transmisyjny

Świętujący na ulicach Poznania pseudokibice zniszczyli wóz transmisyjny Telewizji Polskiej. Odpalali race, wielu pijanych kibiców rozbijało butelki. Nie ma informacji, by ktoś ucierpiał.
Share
Pseudokibice Lecha Poznań zniszczyli wóz transmisyjny
Źródło: TVP Info
d25620h

Inżynier wozu TVP: kibole chcieli mnie pobić, nie było żadnej ochrony

Inżynier wozu Bartłomiej Wojtczak skarżył się na antenie TVP Info na słabe zabezpieczenie Placu Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zgromadziły się tysiące kibiców. Według jego relacji, zamaskowani mężczyźni weszli na dach wozu. Bartłomiej Wojtczak mówi, że prosił o ochronę policji, jednak na próżno. Samochód nie nadaje się do jazdy, ma wybitą szybę, uszkodzone systemu antenowe. Koszt takiego systemu antenowego to około 300 tysięcy złotych - dodaje.

Młodszy aspirant Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu powiedział, że policja będzie ustalać sprawców zniszczenia telewizyjnego wozu. Nie zgodził się z zarzutem o słabe zabezpieczenie imprezy. Tłumaczył, że były trudności w dotarciu do dziennikarzy. Jego zdaniem, policja miała zabezpieczone siły i środki do ochrony, jednak przeanalizuje całe wydarzenie.

Impreza była monitorowana przez policjantów w radiowozach. Niektórzy obserwatorzy narzekali że policja zachowała się zbyt biernie. Według policji w szczytowym momencie, na Placu Mickiewicza było 20 tysięcy osób. Policyjny negocjator Dariusz Loranty powiedział w TVP Info, że powściągliwa reakcja funkcjonariuszy w przypadku takiego tłumu, była prawidłowa.

Maciej Święcichowski dodał, że nie ma informacji, by doszło do poważnego zniszczenia miejskiego mienia. Bilans pojawi się dopiero rano.

Zobacz również: Zamieszki po śmierci kibica w Knurowie

d25620h

Podziel się opinią

Share
d25620h
d25620h
Więcej tematów