Trwa ładowanie...
d4cloc2

PSBD pozytywnie o rządowym projekcie budowlanym

Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów pozytywnie ocenia rządowy program wspierania budownictwa. Społeczno-gospodarczy program rządu zakłada m. in., że w ciągu 4 lat zostanie zainwestowane w infrastrukturę 180 mld zł. Z tej sumy - 38 mld na autostrady i 110 mld na budownictwo mieszkaniowe.

Share
d4cloc2

W IV kwartale 2002 r. rząd zamierza uruchomić pierwsze długoterminowe kredyty mieszkaniowe. Oprocentowanie tego rodzaju kredytów ma nie przekraczać 9% w skali roku.

Agnieszka Krzywicka ze Stowarzyszenia powiedziała, że program ten jest w wielu punktach zbieżny z memoriałem przygotowanym przez tę organizację. Jej zdaniem, rządowy program wspierania budownictwa traktuje sprawy tej gałęzi gospodarki w sposób globalny, dostrzega w różnych dziedzinach sprawy, które trzeba zmienić, poruszyć i przekwalifikować.

Natomiast w szczegółach program ten wymaga dopracowania - podkreśliła Krzywicka. Według niej, w programie zabrakło uregulowań dotyczących hipoteki, jak również rozsądniejszego sposobu finansowania kredytów. Dopłaty proponowane przez rząd to propozycja, która dobrze nie rokuje - dodała Krzywicka.

Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów skupia blisko tysiąc członków - wśród nich są przedstawiciele firm budowlanych, developerów, spółdzielni mieszkaniowych oraz osoby fizyczne.(miz)

d4cloc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cloc2
d4cloc2
Więcej tematów