Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
13-12-2013 15:53

Przyjazna kuchnia dla całej rodziny

(fot. IKEA)
Kuchnia to coś więcej, niż miejsce, w którym gotujemy. Dla wielu rodzin to serce domu, w którym po całym dniu zbierają się wszyscy domownicy – to miejsce spotkań, rozmów, a często także wspólnych posiłków. Specjaliści z IKEA Gdańsk radzą, jak ja zaprojektować i urządzić, by stała się miejscem funkcjonalnym i przyjaznym.

Przyjazna kuchnia dla całej rodzinyŹródło: IKEA
d1t9xic
d1t9xic
(fot. IKEA)
Źródło: (fot. IKEA)

Trójkąt kuchenny
W trójkącie bermudzkim podobno wszystko znika w tajemniczych okolicznościach. W dobrze zaprojektowanej kuchni nie można pozwolić sobie na żadne niewyjaśnione i przypadkowe zjawiska. Wszystko musi mieć swoje miejsce i być zawsze pod ręką. Planując kuchnię pamiętajmy o tzw. trójkącie roboczym, czyli miejscu utworzonym przez zlew, lodówkę i płytę grzewczą. Mając je w odpowiedniej odległości i tak ustawione, by w każdej chwili wyjąć, włożyć, zdjąć, przestawić to, co potrzebne, łatwiej będzie skupić się na gotowaniu. Siekając, smażąc i gotując nikt nie ma zwykle czasu, by chaotycznie kręcić się po kuchni w poszukiwaniu składników, naczyń, garnków i sztućców. Zapanowanie nad kuchennym bałaganem nie jest trudne - potrzeba tylko kilku szafek i pojemnych szuflad ze sprytnymi przegródkami, żeby wszystko miało swoje miejsce. Bardzo ważne jest także miejsce, na którym przygotowujemy dania. Taką funkcję może spełniać obszerny i dobrze oświetlony blat, na którym swobodnie można kroić, mieszać, a jeśli kuchnia jest
niewielka, także coś zjeść (wówczas blat wraz ze stołkami barowymi może pełnić rolę stołu).

(fot. IKEA)
Źródło: (fot. IKEA)

Bezpieczne dzieci
Mieszkając z dziećmi, o kuchni trzeba pomyśleć inaczej niż dotychczas. Musi być nie tylko funkcjonalna, ładna i wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Ciekawska natura maluchów, chwila nieuwagi i kłopoty gotowe. Zabezpieczyć trzeba wszystko – kanty szafek, szuflady ze sztućcami i produktami, pojemniki na śmieci. IKEA proponuje mnóstwo rozwiązań stworzonych z myślą o dzieciach. Szuflady i drzwi szafek można zabezpieczyć blokadami z serii PATRULL. Piekarniki IKEA z kolei mają specjalne, kilkuwarstwowe, nienagrzewające się szyby, bezpieczne dla małych paluszków. Co najważniejsze, jeśli wszystko w kuchni ma swoje miejsce, schowane i niedostępne dla małych rączek, nie będzie dla dzieci zagrożeniem.

(fot. IKEA)
Źródło: (fot. IKEA)

Wszystko w jednym
Więcej domowników, to także więcej… śmieci. Od lipca wprowadzono obowiązek segregacji, a to oznacza, że zamiast jednego kosza, potrzebnych jest teraz kilka. Trzeba znaleźć na nie dodatkowe miejsce. Na szczęście, IKEA oferuje system, który można ustawić pod zlewem, w szafce lub piętrowo – pod ścianą. Kosze łatwo opróżniać, czyścić i dopasować nawet do pomieszczenia, które jest już zaprojektowane. Również zabudowa kuchenna IKEA została zaprojektowana w taki sposób, by łatwo było zagospodarować każde miejsce w kuchni, łącznie z tymi, które są trudno dostępne lub nietypowe, np. skosy, wnęki. Zabudowę można od razu kupić ze sprzętem AGD. Asortyment IKEA oferuje właściwie wszystko – od płyt grzewczych, przez okapy aż po zmywarki. To kompletne rozwiązanie, które tworząc zintegrowany system, dopasowuje się do potrzeb zarówno pod względem stylu, jak i rozmiaru. Sprzęt AGD dla IKEA produkowany jest przez najlepszych producentów – Electrolux oraz Whirlpool i posiada 5-letnią gwarancję.

d1t9xic

Plan doskonały
Kiedy już zostaną wybrane wszystkie elementy kuchni, warto skorzystać z wirtualnego planera IKEA, który jest na stronie sklepu. Jeśli sam nie chcesz się tym zajmować, współpracujący z IKEA architekci, za niewielką opłatą zrobią to za ciebie. IKEA Gdańsk ma także niespodziankę dla wszystkich, którzy teraz zdecydują się na zakup kuchni - za każde wydane 1000 zł na kuchnie, otrzymają 100 zł na dodatkowe zakupy w IKEA. Promocja trwa do 22.12.2013 r.

Więcej informacji na www.IKEA.pl/Gdansk

d1t9xic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1t9xic
Więcej tematów