Trwa ładowanie...
ycipk-2ir936
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przyczyny katastrofy samolotu w Madrycie wciąż nieznane

Przyczyny środowej katastrofy lotniczej w Madrycie ze 153 ofiarami śmiertelnymi pozostają nadal zagadką, a rozpowszechniana wcześniej informacja o pożarze silnika nie
znalazła potwierdzenia - podały hiszpańskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyczyny katastrofy samolotu w Madrycie wciąż nieznane
(PAP/EPA)
ycipk-2ir936

Według nich, na filmie wideo zarejestrowanym przez kamerę państwowego operatora portów lotniczych AENA nie widać ani pożaru, ani wybuchu silnika. Dwusilnikowa maszyna McDonnell Douglas MD-82 zapaliła się dopiero po runięciu na ziemię. Do tej pory przypuszczano, że pożar silnika zainicjował ciąg prowadzących do katastrofy wydarzeń. Spośród łącznie 172 znajdujących się na pokładzie osób uratowało się tylko 19, wszystkie one odniosły obrażenia.

Jakość obrazów z filmu wideo jest niska. Hiszpański generalny zarząd lotnictwa cywilnego DGAC dopuszcza możliwość, że przy starcie od silnika oddzieliły się jego części, które następnie uszkodziły usterzenie ogonowe. Awaria silnika nie mogła być przyczyną tragedii. Musiało tu zadziałać kilka czynników. Ponadto nie wiadomo na pewno, czy silnik zawiódł - powiedział dziennikowi "El Pais" szef DGAC Manuel Bautista.

Lecący z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie samolot hiszpańskiego towarzystwa Spanair osiągnął wysokość tylko 50 metrów, gdy pochylił się na bok, uderzył obok pasa startowego kilkakrotnie w ziemię i runął w dolinę wyschniętej rzeki. Zaraz potem maszynę ogarnęły płomienie.

ycipk-2ir936
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ir936

ycipk-2ir936
ycipk-2ir936