Trwa ładowanie...
d31wqbr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przez Brexit światowi bogacze stali się ubożsi w piątek o 100 miliardów funtów

• Portfele światowych miliarderów zubożały po Brexicie
• Dotyczy to 400 osób z samej czołówki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez Brexit światowi bogacze stali się ubożsi w piątek o 100 miliardów funtów
(Pixabay)
d31wqbr

Bill Gates, założyciel firmy Microsoft, którego majątek wycenia się na 61 miliardów funtów, stracił w piątek 1,75 miliarda funtów. Podobna sytuacja dotyczy Armancio Ortegi, drugiego po Gatesie najbogatszego człowieka na świecie. Założyciel firmy Inditex (należy do niego Zara) stał się uboższy w piątek o 4,4 miliarda funtów, ale i tak ma jeszcze na swoim koncie 51 miliardów funtów.

Warren Buffet - guru inwestycyjny, którego fortuna wynosi "tylko" 48,2 miliarda funtów, przez Brexit stracił w jeden dzień 1,7 miliarda funtów. Lista obejmuje także założyciela firmy Amazon - Jeffa Bezosa, "siedzącego na górze gotówki", a dokładnie na 45 miliardach funtów. Musiał on odliczyć sobie w piątek 1,2 miliarda funtów.

51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w czwartkowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców. Za Brexitem opowiedziało się ponad 17,4 mln osób, a za pozostaniem w UE - 16,1 mln.

d31wqbr

Podziel się opinią

Share

d31wqbr

d31wqbr
Więcej tematów