WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
więzienie

Przestępca zbiegł z wadowickiego więzienia

Trwają poszukiwania 33-letniego więźnia Zakładu Karnego w Wadowicach, który uciekł w środę z miejsca, gdzie pracował poza murami więzienia - ujawniła wadowicka policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Rzeczniczka poinformowała, że poszukiwany mężczyzna ma krótkie, jasne włosy, 170 cm wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała. Na lewej ręce ma tatuaż w kształcie krzyża, a na prawym przedramieniu bliznę. W więzieniu miał przebywać do 2006 roku.

Skazany miał zgodę na pracę poza murami zakładu karnego. W środę pracował w grupie ośmiu osadzonych. W pewnym momencie oddalił się i ślad po nim zaginął. Po południu o jego ucieczce poinformowano policję.

W Zakładzie Karnym w Wadowicach nikt nie chciał komentować zdarzenia. Dyrektor i jego zastępca byli nieobecni. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że osadzeni, którzy pracują poza murami więzienia, są dozorowani jedynie symbolicznie. Nikt z nadzorujących nie ma na przykład broni.

WP

Zakład Karny w Wadowicach był już widownią bardziej spektakularnych ucieczek. Najgłośniejsza miała miejsce w październiku 2000 roku. Z więzienia uciekł Ryszard Niemczyk, poszukiwany do dziś domniemany zabójca szefa gangu pruszkowskiego "Pershinga". W sierpniu 2000 roku z zakładu uciekło dwóch aresztantów.

Polub WP Wiadomości
WP
WP