Trwa ładowanie...
d1zga4e
d1zga4e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przestaną wykorzystywać Chrystusa do reklamy piwa

Litewski browar "Kalnapilis" pod presją władz
kościelnych i społeczności wycofuje reklamę swego piwa, w której
użył wizerunku Chrystusa Frasobliwego. Reklama zniknie z
billboardów i telewizji w środę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1zga4e

Jak twierdzi dyrektor browaru Valdas Tekorius, reklama nie miała na celu obrażania uczuć chrześcijan, jednak wzięto pod uwagę protesty i postanowion z niej zrezygnować.

Przed miesiącem "Kalnapilis" rozpoczął kampanię reklamową, w której zachęcał do kupowania piwa i wygrania płyty kompaktowej z nagraniami hitów muzyki litewskiej. Do kupowania piwa zachęcał Chrystus Frasobliwy.

Drewniana rzeźba zatroskanego Chrystusa siedzącego na kamieniu jest na Litwie bardzo popularna. Jest często ustawiana przy drogach, w kościołach, na cmentarzach.

d1zga4e

Reklama piwa z wizerunkiem Frasobliwego oburzyła władze kościoła na Litwie. Konferencja Episkopatu wystosowała list do "Kalnapilisu", w którym stwierdza się, że "większość wierzących poczuła się dotknięta tym, że wizerunek Zbawiciela ze znakami męki - wieńcem cierniowym na głowie - został wykorzystany do reklamy piwa".

Sprawa reklamy piwa była też omawiana podczas spotkania przedstawicieli browaru z Narodową Radą Ochrony Praw Konsumenta. Media polskie na Litwie, a także poszczególni litewscy dziennikarze zachęcali do bojkotowania piwa. (ck)

Aleksandra Akińczo

d1zga4e

Podziel się opinią

Share

d1zga4e

d1zga4e
Więcej tematów