ycipk-2pnchm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przemyt leków do Polski wzrósł stokrotnie!

Polskę zalewają podróbki antybiotyków,
psychotropów i leków na potencję, które w internecie czy na
bazarze można kupić kilkakrotnie taniej niż w aptece.
Sfałszowanych leków będzie coraz więcej, bo ceny tych oryginalnych
będą coraz wyższe - zapowiada "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemyt leków do Polski wzrósł stokrotnie!
(Jupiterimages)
ycipk-2pnchm

108 tys. opakowań leków zarekwirowali celnicy ze wschodniej granicy w ubiegłym roku. To sto razy więcej niż rok wcześniej. Chodzi przede wszystkim o tanie podróbki z Chin, które trafiają na bazary i do internetu. Coraz więcej Polaków zamawia też przez internet preparaty z zagranicy.

- Na naszych oczach powstaje ogromny przemysł podrabiania leków. To biznes lepszy niż handel narkotykami. Zdarza się, że w podróbkach zamiast składnika leczniczego jest kreda albo wręcz coś trującego - mówi dr Wojciech Łuszczyna z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Sfałszowane leki są tanie, bez recepty, no i ludzi nie obchodzi, że nie mają do czynienia z oryginałem - tak Ministerstwo Zdrowia tłumaczy gigantyczny wzrost przemytu.

ycipk-2pnchm

W sprawie zalewu podróbek interweniował przed miesiącem u minister zdrowia rzecznik praw obywatelskich. Ministerstwo odpowiedziało, że aby skutecznie walczyć z przemytem, trzeba zmienić przepisy. Jednak stosowny projekt zmian prawa farmaceutycznego utknął w Ministerstwie Zdrowia - pisze "Metro".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pnchm

ycipk-2pnchm
ycipk-2pnchm