Trwa ładowanie...
d2etoaw

Przegląd Filmów Andrzeja i Janusza Kondratiuków w kinie LAB

W dniach 16-23 sierpnia w kinie LAB w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się Przegląd Filmów Andrzeja i Janusza Kondratiuków. Wielbiciele filmów będą mogli ponownie obejrzeć m.in.: Dziewczyny do wzięcia, Hydrozagadkę, Gwiezdny pył, Mleczną drogę, Wrzeciono czasu, Złote runo i wiele innych.

Share
d2etoaw

W czwartek, pierwszego dnia przeglądu, dochód z seansu przeznaczony zostanie dla powodzian z Lachowic. Ostatniego dnia przeglądu, po seansie, odbędzie się spotkanie z pp. Kondratiukami i p. Igą Cembrzyńską, w trakcie którego zaprezentowane zostaną dwa premierowe filmy i mało znana etiuda Andrzeja Kondratiuka.

O Kondratiukach, jak twierdzi Marek Hendrykowski, wiadomo w sumie niewiele, ale coś przecież tak. Rozproszone informacje i wzmianki znaleźć można nawet w encyklopediach. Nieopublikowana nigdzie dotychczas, najkrótsza definicja operacyjna hasła Kondratiukowie brzmi następująco: Andrzej, Iga, Janusz. Obdarzona poczuciem humoru, filmowa rodzina mafijna, korzeniami sięgająca terenów rolniczych i nieużytków rolnych w okolicach Gzowa, na rzeką Pokrzywnicą, opodal Warszawy (w kierunku wschodnim oczywiście). Ojcem chrzestnym rodziny jest Andrzej, młodszy Janusz reprezentuje jej interesy za granicą, Iga - jako prezeska firmy Iga Film Productions - jest faktyczną liderką, alfą (romeo) i (oplem) omegą w jednej osobie: głównym strategiem, bookkeeperem i bossem do spraw marketingu. Ze zmiennym szczęściem grupa gzowska od lat grasuje na pograniczu świata biznesu, sztuki i polityki. (aka)

Więcej:
na stronach Kina LAB

d2etoaw

Podziel się opinią

Share
d2etoaw
d2etoaw
Więcej tematów