Trwa ładowanie...

Przedłużono termin zakończenia konsultacji społecznych o punktach sprzedaży alkoholu

Czy nastąpią oczekiwane zmiany w uchwałach Rady Miasta Krakowa dotyczących miejsc sprzedaży alkoholu? Konsultacje społeczne na ten temat zostały przedłużone do końca września.

Share
Przedłużono termin zakończenia konsultacji społecznych o punktach sprzedaży alkoholu
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2cnklp

Krakowscy urzędnicy chcą zmienić dotychczasowe zasady usytuowania punktów sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego. Powstał projekt zmniejszenia limitów takich sklepów i lokali, rządzący rozważają także wyznaczenie większej ilości miejsc, w których spożywanie napojów wyskokowych będzie zabronione.

W tym momencie w mieście znajduje się 2330 sklepów i lokali sprzedających alkohol wysokoprocentowy. Obniżenie limitu co prawda nie spowoduje zamknięcia obecnie funkcjonujących punktów, ale zablokuje nadmierne powstawanie nowych.

d2cnklp

Żeby jednak podjąć ostateczną decyzję, urzędnicy zwracają się do mieszkańców z prośbą o wyrażenie ich opinii. Konsultacje społeczne miały trwać do końca sierpnia, jednak ich termin wydłużył się do końca tego miesiąca. Swoje zastrzeżenia i uwagi można zgłaszać mailem na adres: sa.umk@um.krakow.pl, a także w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa.

Po zakończeniu konsultacji społecznych niewykluczone są także zmiany innych zasad, w zależności od opinii krakowian. Zarówno obowiązujące uchwały jak i propozycje zmian znajdują się na stronie www.bip.krakow.pl.

d2cnklp

Podziel się opinią

Share
d2cnklp
d2cnklp
Więcej tematów