Trwa ładowanie...
d104ht9

Przeciwnicy Husajna spotykają się w Londynie

Około 70 byłych irackich oficerów armii, przeciwników prezydenta Saddama Husajna, spotka się 12
lipca w Londynie, aby przedyskutować sposób obalenia dyktatora oraz jaką rolę powinna odgrywać armia w demokratycznym Iraku, poinformowali we wtorek przedstawiciele irackiej opozycji.

Share
d104ht9

Wiele poprzednich konferencji irackiej opozycji, na których dyskutowano jak obalić Husajna nie udało się, bo górę wzięły nieporozumienia między rywalizującymi ugrupowaniami i ich protektorami w Waszyngtonie.

Ahmed Chalabi, lider opozycyjnego Irackiego Kongresu Narodowego (INC) powiedział agencji Reuters, że konferencja w Londynie będzie niezależna i że organizują ją sami oficerowie, bez pomocy finansowej USA lub INC, finansowanego przez Waszyngton.

Departament Stanu USA próbował zorganizować własną konferencję ekspertów na temat Iraku "po Saddamie", ale musiał wycofać się z zamiarów, gdy protektorzy INC w Kongresie zablokowali wyasygnowanie na nią pięciu mln dolarów.

Prezydent George W. Bush wielokrotnie mówił, że chce obalić Saddama, ale zdaniem przedstawicieli władz USA nie ma żadnych konkretnych planów operacji wojskowej w Iraku. (mag)

d104ht9

Podziel się opinią

Share
d104ht9
d104ht9
Więcej tematów