PolskaPrzeciwko leukemii

Przeciwko leukemii

Pełno jest ludzi dobrej woli – mówi Teresa Mogilnicka z warszawskiej Fundacji „Przeciwko Leukemii”. To dzięki nim nabiera sensu moja praca. Dzięki nim nadzieję mają trafiający do naszej Fundacji chorzy, ich rodziny i przyjaciele - dadaje.

Nadzieje i fundusze

Nadzieja nie zawsze wystarczy, choć nikt nie kwestionuje jej znaczenia i siły, która w niej drzemie. Co roku rośnie liczba osób wspierających młodą, ale skuteczną Fundację „Przeciwko Leukemii”. Oni także mają nadzieję na to, że ich trud i zaangażowanie pomogą najbardziej potrzebującym, chorym na nowotwory krwi.

Nie powiem niczego odkrywczego, jeśli stwierdzę, że największą naszą bolączką jest brak funduszy – mówi Teresa Mogilnicka. Najskuteczniejszą dostępną bronią w walce z nowotworami krwi są obecnie przeszczepy szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej, co wiąże się z olbrzymimi kosztami. Pomagamy finansować zabiegi w kraju i za granicą, pozyskujemy środki na leczenie potransplantacyjne, zajmujemy się badaniami dawców, organizujemy i finansujemy operacje i wszelkie zabiegi związane z przeszczepami szpiku i zachęcamy do finansowego wsparcia naszej Fundacji wszystkich ludzi dobrej woli – dodaje Teresa Mogilnicka.

Fundacja

Fundacja „Przeciwko Leukemii” powstała w maju 2000 roku z inicjatywy osób, które od wielu lat zarówno zawodowo, jak i z potrzeby serca zajmują się pacjentami cierpiącymi na schorzenia układu krwiotwórczego. Jej celem jest ratowanie życia i zdrowia chorym na nowotwory krwi, propagowanie wiedzy na temat chorób hematologicznych i ich leczenia, wspieranie ośrodków medycznych przygotowujących i wykonujących zabiegi przeszczepiania szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych krwi obwodowej.

Chorzy cierpiący na nowotwory krwi, dla których jedyną szansą na przeżycie jest przeszczep szpiku kostnego, otrzymują w Fundacji wszechstronną pomoc. Organizacja finansuje koszty przeszczepu i leczenia, udziela pomocy pacjentom w poszukiwaniach alternatywnych źródeł finansowania leczenia i zabiegu przeszczepiania szpiku, w wyborze ośrodka transplantacyjnego i procesie doboru dawcy szpiku.

Fundacja monitoruje wszelkie przedsięwzięcia podejmowane przez ośrodki transplantacyjne na rzecz pacjentów związanych z zabiegiem przeszczepienia szpiku, organizuje i finansuje badania pacjentów i dawców szpiku, organizuje i finansuje bank dawców szpiku.

Fundacja posiada rekomendacje znakomitych klinik transplantacyjnych, którym przekazuje nieodpłatnie szpik pozyskany od dawców z własnego rejestru niespokrewnionych dawców szpiku:

  1. Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Śląskiej AM ul. Reymonta 8 w Katowicach
  1. Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej AM, ul. Bujwida 44 we Wrocławiu
  1. Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej, ul Szpitalna 27/33 w Poznaniu
  1. Kliniki Hematologii Dorosłych AM, ul. Dębinki 7 w Gdańsku
  1. Szpital Kliniczny im. Jurasza, ul. M.Skłodowskiej-Curie 9 w Bydgoszczy
  1. Dziecięcy Szpital Kliniczny, ul. Chodżdi 2 w Lublinie
  1. Samodzielny, Publiczny Szpital Kliniczny Nr.1, ul. Staszica 11 w Lublinie

Można pomóc chorym

Finansowe wsparcie Fundacji pozwoli na realizację celów statutowych tej organizacji pożytku publicznego. Każdy grosz dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego ma wartość stokrotną – podkreśla dr. Ryszard Krzywicki , prezes Fundacji „Przeciwko Leukemii” – Dokonanie na rzecz Fundacji choćby drobnej wpłaty jest dla wielu chorych jak jeszcze jedna, a często jedyna szansa na powrót do zdrowia, czy zachowanie życia. A nie ma większej wartości od ludzkiego życia właśnie.

Numer konta Fundacji Przeciwko Leukemii: PEKAO S.A. VII Oddz. w Warszawie 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182.

Osoba fizyczna może wesprzeć organizację pożytku publicznego przekazując na jej rzecz dowolną darowiznę finansową, bądź 1 % należnego podatku. Osoba prawna może odliczyć od dochodu darowiznę na rzecz organizacji w kwocie łącznej nie przekraczającej 10% dochodu.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)