Trwa ładowanie...
d2emo3k

"Przeciągnij smoka przez Wisłę" - wyzwanie dla prawdziwych Morsów

25 stycznia odbędzie się VIII edycja imprezy pt. „Przeciągnij smoka przez Wisłę”. Impreza odbędzie się na Bulwarach Wiślanych, powyżej Mostu Grunwaldzkiego na wysokości Muzeum Manggha.

Share
d2emo3k

Krakowskie Morsy już po raz ósmy spotkają się na tej imprezie. „Przeciągnij Smoka przez Wisłę” to sztandarowa impreza Krakowskiego Klubu Morsa „Kaloryfer”. Objęta jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Głównym celem imprezy jest dobra zabawa i promowanie zdrowego trybu życia. Z roku na rok chętnych do mroźnej kąpieli przybywa. Klub Morsów „Kaloryfer” to jeden z najprężniej rozwijających się tego typu klubów w Polsce.

W tym roku przepływać przez Wisłę będzie około 60 osób z całej Polski. O godz. 10:45 nastąpi zbiórka na rynku głównym pod pomnikiem Mickiewicza, gdzie wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie. Następnie o godz. 11:00 Morsy pomaszerują ulicami: Grodzką, Bernardyńską na Bulwary Wiślane pod Wawelem. Przed godz. 12:00 nastąpi powitanie zaproszonych gości oraz wspólna rozgrzewka poprowadzona przez trenerów z Centrum All For Body.

O godz. 12:00 nastąpi start sztafety. Wszyscy płynący będą się zabezpieczać bojkami ratunkowymi. Przewidywany czas trwania sztafety to ok. 1-1,5 h. Wiek w tym wypadku nie gra roli. Najmłodszy z uczestników ma 22 lata, najstarszy 73. Na brzegu ustawiona zostanie niewielka scena, na której zostaną wręczone nagrody uczestnikom mroźnej imprezy, nastąpi także uroczyste zakończenie imprezy.

Bezpieczeństwa imprezy strzec będzie policja wodna, która sprawdzi trzeźwość wszystkich uczestników, a także krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do przybycia i wspólnej zabawy.

d2emo3k

Podziel się opinią

Share
d2emo3k
d2emo3k
Więcej tematów