Trwa ładowanie...
d4m2zeb
uniwersytet
02-10-2008 04:05

Prywatne uczelnie handlują ocenami

Studenci próbujący, po zrobieniu licencjatu,
dostać się na studia magisterskie napotykają niespodziewaną
konkurencję w postaci absolwentów płatnych i zazwyczaj niewiele
wymagających prywatnych uczelni - pisze "Dziennik".

d4m2zeb
d4m2zeb

Ci drudzy mają zazwyczaj znacznie wyższą średnią, a w wielu uczelniach to ona decyduje o przyjęciu na IV i V rok studiów. To handel ocenami - twierdzą rozmówcy "Dziennika".

Sprawa stała się głośna, po tym jak student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, pozwał rodzimą uczelnię do sądu. Studiował na niej trzy lata i ukończył licencjat ze średnią 3,8. Dalej się nie dostał. Złożył w wojewódzkim sądzie administracyjnym skargę. "Przegrałem wyścig z absolwentami prywatnych uczelni, którzy mają wyższą średnią, ale umieją mniej niż ja" - czytamy w uzasadnieniu pozwu.

Gros uczelni prywatnych kształci tylko do poziomu licencjatu. Często zajęcia prowadzą ci sami nauczyciele, którzy wykładają na renomowanych uczelniach, ale patrzą przez palce na poziom kształcenia w szkole, z której biorą wysokie pensje - powiedział "Dziennikowi" szef kancelarii Civitas et Ius Piotr Brzozowski.

Wśród kadry naukowej nietrudno znaleźć osoby, które potwierdzają jego wersję. Jedna z nich, doktor na Uniwersytecie Śląskim, na co dzień wykłada na państwowej i kilku prywatnych uczelniach. Ludzie płacą za studia ciężkie pieniądze, więc muszą mieć wyniki. Puszczamy oko do studentów prywatnych uczelni, wskazując możliwość zrobienia magistra na uniwersytecie - mówi bez ogródek.

d4m2zeb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2zeb
Więcej tematów