Trwa ładowanie...

Protest przed cokołem pomnika Jankowskiego. Położono na nim "symbol wiernych"

Działacze organizacji feministycznych i antyfaszystowskich zebrali się w miejscu, gdzie stał pomnik ks. Jankowskiego. Na cokole umieścili pluszową owcę, a przed nim rozsypali kartki z hasłami wyrażającymi sprzeciw wobec pedofilii. Zgromadzenia pilnowały służby.

Share
Protest przed cokołem pomnika Jankowskiego. Położono na nim "symbol wiernych"
Źródło: Facebook/ Rafalak Sława
d2ikv38

- Byłam bardzo wzruszona, oglądając film z obalenia pomnika. Zastanawiałam się, dlaczego sama tego nie zrobiłam - opowiadała jedna z kobiet obecnych podczas demonstracji. Ok. 30 osób zebrało się w miejscu, gdzie stał gdański pomnik ks. Henryka Jankowskiego.

Były kapelan "Solidarności" jest oskarżany o molestowanie nieletnich. W nocy ze środy na czwartek 3 mężczyzn obaliło pomnik prałata w Gdańsku. Wszyscy usłyszeli zarzuty. W piątek przedstawiciele społecznego komitetu budowy pomnika próbowali go ponownie umieścić na miejscu, ale im na to nie pozwolono.

d2ikv38

O godz. 18 przed ogrodzonym stalowymi bramkami cokołem protestowano przeciwko ponownemu montażowi monumentu.

Facebook/ Rafalak Sława
Źródło: Facebook/ Rafalak Sława

Demonstranci mieli ze sobą transparenty i kartki z hasłami takimi jak "Nigdy więcej pedofilii w Kościele", "Wierzę skrzywdzonym". Kilkoro przechodniów wdało się w dyskusję z protestującymi. Próbowali bronić ks. Jankowskiego.

Jedna z kobiet biorących udział w zgromadzeniu umieściła na cokole pomnika pluszową owcę. Na krawędzi zawieszono tabliczkę, a przed nim rozsypano kartki z hasłami protestujących.

d2ikv38

Na miejscu pojawiła się policja. Służby pilnowały zgromadzenia, ale nie interweniowały.

Zobacz także: Politycy mówią jednym głosem. Chodzi o pomnik Jankowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ikv38

Podziel się opinią

Share
d2ikv38
d2ikv38
Więcej tematów