Trwa ładowanie...
d4a34z5

Protest narodowców przed ambasadą Ukrainy. Winnicki: to banderowska szmata!

Działacze i sympatycy Ruchu Narodowego zgromadzili się w poniedziałek przed ambasadą Ukrainy. Jak informują organizatorzy, powodem demonstracji była "haniebna i uległa polityka Ukrainy oraz uległość polityka uległości polskich władz".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruch Narodowy protestował przeciwko polityce polskiego rządu wobec Ukrainy
Ruch Narodowy protestował przeciwko polityce polskiego rządu wobec Ukrainy (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4a34z5

Podczas demonstracji spalono portrety lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery oraz przywódcy UPA Romana Szuchewycza. Gloryfikowaniu wspomnianych postaci w przemówieniu sprzeciwił się przewodniczący Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

- Ukraina dziś gloryfikuje bandytów, kolaborantów Hitlera i morderców Polaków! (...) We Lwowie odbyła się manifestacja, której w cywilizowanym świecie nie powinno być! We Lwowie ukraińscy szowiniści nieśli portrety Szuchewycza - mówił. Poseł podeptał również flagę UPA i nazwał ją "banderowską szmatą".

Winnicki zaznaczał, że Ukraina stoi nad przepaścią "większą niż wojna z Rosją". Jego zdaniem, jest nią nacjonalizm. Poseł pytał w czasie swojego wystąpienia, co robi polski rząd, kiedy na Ukrainie trwa kult morderców i kolaborantów Hitlera. Podkreślał konieczność zachowania symetrii w relacjach z Ukrainą i zerwania z polityką Giedroycia, która zakłada wspieranie państw oddzielających Polskę od Rosji.

d4a34z5

Źródło: dorzeczy.pl

Zobacz także: Burza po słowach Andrzeja Dudy o UE. "Powinien uważać"

d4a34z5

Podziel się opinią

Share

d4a34z5

d4a34z5
Więcej tematów