Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Protest kobiet. WZZ Sierpień '80: niedopuszczalne naruszenie kompromisu

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące aborcji wywołało falę protestów. Głos w tej sprawie zabrali związkowcy z WZZ Sierpień '80. Jednoznacznie poparli oni protestujących.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest kobiet. WZZ Sierpień '80: niedopuszczalne naruszenie kompromisu
Protest kobiet. WZZ Sierpień '80: niedopuszczalne naruszenie kompromisu (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Ten werdykt wywołał falę protestów w całej Polsce.

"WZZ 'Sierpień '80' za niedopuszczalne uważa naruszenie kompromisu, który obowiązywał w Polsce od wielu lat. Państwo, które stawia się w roli superarbitra ludzkich sumień, zmierza w kierunku państwa totalitarnego" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego związku Bogusława Ziętka.

Protest kobiet. Związkowcy z WZZ Sierpień '80 popierają protestującyh

"Każdy człowiek ma prawo do wolności decydowania w sprawach sumienia. Władza, która tego nie rozumie, jest władzą oderwaną od rzeczywistości. Wspieramy protestujących, uznając, że ostatnie decyzje rządzących zarówno w kwestiach politycznych, społecznych jak i gospodarczych uzasadniają wyrażenie głośnego sprzeciwu całego społeczeństwa, mówiącego władzy: 'no pasaran'" - zadeklarowali związkowcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów