Trwa ładowanie...
d178r35

"Prometeusz" wspiera niepełnosprawne ofiary klęsk żywiołowych

1 mln zł dla osób niepełnosprawnych, które padły ofiarą powodzi w Gdańsku, i tyle samo dla poszkodowanych z południowej Polski przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu "Prometeusz".

Share
d178r35

O powstaniu celowego programu Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych poinformowali w piątek wiceminister pracy i pełnomocnik Joanna Staręga-Piasek oraz wiceprezes Funduszu Marian Leszczyński.

Staręga-Piasek wyjaśniła, że program powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych, poszkodowanych na skutek wszelkich klęsk żywiołowych. O sposobie dystrybucji i wysokości przyznanych środków decyduje zarząd Funduszu. Wsparcie może maksymalnie osiągnąć równowartość trzech najniższych wynagrodzeń, czyli obecnie ok. 2300 zł.

Informacji na temat programu i zasad przyznawania pomocy udzielają oddziały Funduszu właściwe dla miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej.

Staręga-Piasek poinformowała, że w ramach pomocy społecznej uruchomiono dla powodzian 35 mln zł (z rezerwy budżetu państwa) w formie zasiłków. Fundusz Pracy wyasygnował 20 mln zł na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu na terenach dotkniętych powodzią.(jd)

d178r35

Podziel się opinią

Share
d178r35
d178r35
Więcej tematów