Trwa ładowanie...
d3u83zy
d3u83zy
IAR

Prokuratura zbada inwestycje finansowe Mazura

Warszawska prokuratura apelacyjna zbada inwestycje finansowe Edwarda Mazura w Polsce. Prowadzi ona śledztwo w sprawie zabójstwa generała Marka Papały. Min. sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stara się o ekstradycję Mazura, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa byłego szefa policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3u83zy

Prokurator krajowy potwierdził, że badane będą te interesy Mazura, w tym giełdowe, które mogły mieć związek z zabójstwem Marka Papały. Janusz Kaczmarek powiedział jednak, że nie można jeszcze wnioskować o motywach zabójstwa byłego generała. W mediach pojawiają się doniesienia, że Papała mógł zostać zabity w związku z posiadaną wiedzą na temat interesów narkotykowych świata przestępczego. Pojawia się też motyw udziału w tym morderstwie służb specjalnych.

Prokuratura zarzuca Edwardowi Mazurowi zlecenie zabójstwa generała policji Marka Papały w czerwcu 1998 roku. W marcu 2005 roku Polska wystosowała międzynarodowy list gończy za mieszkającym w Chicago polonijnym biznesmenem. Wniosek o ekstradycję został przekazany do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości w kwietniu. Nazwisko Mazura od początku pojawiało się w śledztwie dotyczącym zabójstwa generała Papały, jako ewentualnego zleceniodawcy zabójstwa.

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów