Trwa ładowanie...
d3jmjul
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prokuratura wystawiła list gończy za ojcem uprowadzonego 3-latka z Radomia

Prokuratura wystawiła list gończy za Sebastianem N., ojcem uprowadzonego trzyletniego Fabiana z Radomiu - poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu kom. Alicja Śledziona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura wystawiła list gończy za ojcem uprowadzonego 3-latka z Radomia
(Fot: Child Alert)
d3jmjul

Rzeczniczka policji dodała, że obecnie Sebastian N. jest poszukiwany w charakterze podejrzanego. Prokuratura planuje także wysłanie za mężczyzną Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

Prokuratura zaocznie przedstawiła mężczyźnie zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uprowadził 3-letniego Fabiana. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek sąd wyraził zgodę na tymczasowe aresztowanie Sebastiana N., jeśli zostanie on zatrzymany przez policję. Gdy do tego dojdzie, mężczyzna - zgodnie z procedurą - trafi do tymczasowego aresztu na 14 dni. W tym czasie będzie przesłuchany przez prokuratora, przedstawione mu zostaną zarzuty i śledczy zdecyduje, czy wystąpi do sądu o dalszy areszt dla mężczyzny.

d3jmjul

Wcześniej sąd ograniczył ojcu władzę rodzicielską nad synem. Opiekę nad dzieckiem sprawowała matka.

3-letniego Fabiana uprowadziło we wtorek rano sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu trzech mężczyzn. Wyrwali dziecko matce i zabrali do samochodu, którym odjechali w nieznanym kierunku.

W związku z uprowadzeniem 3-latka wprowadzony został Child Alert - system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku. Po południu we wtorek na policyjny fax przesłane zostało pismo podpisane przez ojca chłopca, w którym oświadczył on, że dziecko przebywa z nim.

W wyniku policyjnych działań zatrzymano 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Zatrzymania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach. Trojgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, dwie osoby - występują w charakterze świadków.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów