Trwa ładowanie...
d4eqq1n
samolot

Prokuratura postawi zarzuty w sprawie CASY?

Prokuratura, badająca sprawę katastrofy
samolotu wojskowego CASA, nie wyklucza postawienia zarzutów
konkretnym osobom - poinformował szef Wojskowej
Prokuratury Okręgowej w Poznaniu płk Tadeusz Cieśla.

Share
d4eqq1n

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pozegnanie-ofiar-katastrofy-samolotu-casa-6038701193041025g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pozegnanie-ofiar-katastrofy-samolotu-casa-6038701193041025g )
Pożegnanie ofiar katastrofy samolotu CASA

MON przedstawiło raport w sprawie wypadku samolotu CASA, według którego do katastrofy doprowadził splot wielu niekorzystnych okoliczności, m.in. niewłaściwa organizacja lotów, szkolenia lotniczego w 13 Eskadry Lotnictwa Transportowego, za małe doświadczenie załogi, złe warunki atmosferyczne.

d4eqq1n

Poznańska prokuratura z podjęciem konkretnych decyzji co do ewentualnych zarzutów czeka na otrzymanie raportu.

Spodziewamy się otrzymać dokument - ze względu na jego tajność - w ciągu tygodnia. Od dnia otrzymania raportu przez dwa tygodnie zajmiemy się jego analizą i po tym terminie będziemy podejmować konkretne decyzje - powiedział Cieśla.

Dotychczas prokuratura przesłuchała tych świadków, którzy mogli wyjaśnić okoliczności wypadku bez potrzeby odwoływania się do raportu na temat wypadku. Prokuratorzy opublikowali też wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy, z której wynikało m.in., że wszystkie osoby na pokładzie były trzeźwe.

Teraz, po analizie dokumentu, przesłuchamy pozostałych świadków, a niektórych będziemy musieli przesłuchać powtórnie - dodał Cieśla.

CASA C-295 M z 13. Eskadry Lotnictwa Transportowego w Krakowie rozbiła się 23 stycznia w czasie podchodzenia do lądowania w 12. Bazie Lotniczej w okolicach Mirosławca. Maszyna spadła na zalesiony teren poza jednostką, ok. 800 metrów od pasa startowego. Na jej pokładzie znajdowało się 16 wysokiej rangi oficerów Sił Powietrznych i 4 członków załogi. Wszyscy zginęli na miejscu.

d4eqq1n

Podziel się opinią

Share
d4eqq1n
d4eqq1n
Więcej tematów